1871. JV> 101. Vrijdag 22 December. 58,e jaargang i» AANBESTEDING. Of DRIEMAAL PER WEEK UIT TE GEVEN, Woensdag den 3den Januarij 1872, BEKENDMAKING van het Gemeente-besbu nr' BINNENLANDSCHE BERIGTEN. UOESSCHË De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen. Prijs per kwartaal zoo binnen als buiten Goes f 1,75. Afzonderlijke nommers 5 c. met bijblad 10 c. COURANT. Gewone advertentiën worden a 15 c. de regel geplaatst. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 16 regels a 1,— Dienst-aanbiedingen, niet meer dan 4 regels bedragende en contant betaald, 40 c. De inzending van advertentiën kan geschieden op den dag der uitgave tot vóór drie uren, des namiddags. Stukken welke men als ingezondenwenscht opgenomen, moeten uiterlijk den vorigen dag aan het bureau bezorgd zijn. Herhaaldelijk bleek de plaatsruimte der Groesssche Courant onvoldoende oin alles optenemen wat ter plaatsing noodig of aangeboden was, waardoor vaak verschillende berigten en annonces tot later moesten worden uilgesteld, niettegenstaande geene moeite of kosten werden ontzien om daarin zooveel mogelijk door bijbladen te gemoet te komen. Bij de ondersteuning die de Courant steeds ondervindt, bij de uitbreiding van den kring harer lezers, willen de ondergeteekenden niet in gebreke blijven van hunne zijde pogingen aan te wenden om het bezwaar der plaatsruimte op te heffenen daardoor aan de eischen van den tijd zooveel mogelijk te voldoen. Het formaat te vergi'ooten kwam den ondergeteekenden minder /raadzaam voor, wijl reeds menige klagt over het formaat der groote bladen wordt aangeheven en dit bovendien voor eene tijdige verspreiding op de avonden van uitgave bezwaar zou opleveren. De ondergeteekenden hebben alzoo besloten met 1 Jan narij 1872 de Goessche Courant in plaats van tweemaal in het formaat hetwelk zij had vóór de afschaffing van het zegelregt. Niettegenstaande deze aanzienlijke uitbreiding, wordt de prijs van abonnement en lezing NIET VERHOOGDintegendeel vinden de ondergetee kenden in de toenemende begunstiging inet advertentiëneene aangename aanleiding om ook in dit opzigt met den tijd mede te gaan en wordt met 1 Januarij a. s. de prijs der advertentiën met j verminderd en dus VERLAAGD tot 10 cents per regel, uitgezonderd voor geboorte huwelijks- en doodberigten, met de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen, voor welke de prijs wordt bepaald op ƒ1,— van 1—8 regels. De Goessche Courant zal gedateerd worden DingsdagDonderdag en Zaturdag doch de uitgave des avonds te voren plaats hebben, zoodat het nornmer van Zaturdag dien dag en des Zondagsook buiten de gemeentein aller handen zal zijneeii wensch ons van vele zijden vooral in het belang van het adverterend publiek gedaan. De ondergeteekenden zullen zich beijveren bij eene ruime opsomming van het plaatselijk nieuwsde belangrijkste tijdingen en marklberigten buiten dezen omtrek, zoo spoedig doenlijk te verspreiden, waardoor de bewoners dezer streken dure vreemde Couranten zullen kunnen missen. Het uur voor de inzending van advertentiën, wordt; nu 3/m in de week gelegenheid tot adverteren wordt gegeven, bepaald op uiterlijk ten 2 ure des namiddags op de dagen der uitgavezijnde Maandag Woensd-% en Vrijdag. Het zal wel niet te ontkennen zijn dat de ondergeteekenden door dezen maatregel zich groote opofferingen getroosten zij hopen dan ook op de voortdurende ondersteuning van hunne tegenwoordige begunstigers en bevelen hun blad bij vernieuwing in ieders aandacht aan terwijl zij de verzekering gevendat zij voor geene verdere uitbreiding zullen terugdeinzen, indien bij geblekene behoefte de staat hunner onderneming zulks zal toelaten. GOES, December 1871. 13© tTit°*evex*s# DE GEDEPUTEERDE STATEN VAN ZEELAND, brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat op des voormiddags ten 10 ure, door één hunner le den, daartoe door hen gecommitteerd, in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur in het 11de district van den Waterstaatin een der loealen van het gewes telijk bestuur te Middelburg, onder nadere goed keuring, zal worden aanbesteed: Het Herstellen of* vernieuwen van eenige provinciale wa- terstaats-werken en wegen in Zeeland, met hun onder hond gedurende den tijd van 3 jaren, ingaande met 1 Ja nuarij 1873, in 13 perceelen. Deze aanbesteding zal geschieden met inbegrip der vereisehte levering van materialen, en verder zooals in het bestek en de voorwaarden is bepaald. Het bestek en de voorwaarden liggen ter lezing aan het locaal van het gewestelijk bestnur van Zeeland; aan het bureau van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat te Middelburg; alsmede bij de Ingenieurs van den Waterstaat te Middelburg, Zierikzee, HansweertSluis en Neuzenen wijders op alle zoodanige plaatsen alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende den zevenden en vierden dag vóór de besteding de noodige aanwijzingen worden gedaan, terwijl aan het bureau van den Hoofd-Ingenieur te Middelburg, voor de werken in het algemeen, en bij de Ingenieurs in de Arrondissementen, voor de werken onder elks ressort behoorende, nadere in lichtingen te bekomen zijn. Middelburg, den 13den December 1871. De Gedeputeerde Staten voornoemd, R. W. van LIJNDEN, Voorzitter. B U T E U XGriffier. - OPENBARE VERGADERING van den E M E E flf '3' XS - K A A Si te O E S ten raadhuize aldaar op VRIJDAG den 22 DECEMBER 1871, des avonds ten half acht ure. PUNTEN VAN BEHANDELING: 1. Mededeelingen, ingekomen stukken. 2. Benoeming, tengevolge van periodieke aftreding enz. a. van de leden en de voorzitter der finantiëele commissie. b. van de leden der commissie voor de strafverordeningen. c. van twee leden van het burgerlijk armbestuur en eene regentes van het weeshuis. d. van ttvee leden der gezondheids commissie. e. van een lid der plaatselijke schoolcommissie. van twee leden der commissie van toezigt op de scholen voor middelbaar onderwijs. 3. Benoeming van een leeraar aan de burgeravondschool. 4 Rekening van het burgerlijk armbestuur 1870. 5. Verzoek van raej. Heijblom om verhooging harer jaar wedde. 6. Adres van ingezetenen, omtrent de uitvoering van open bare werken. 7. Begrooting van het Gasthnis voor 1872. GOES, 21 December 1871. TWEEDE KAMER. Nadat in de zitting van Dingsdag de algemeene beraadslagingen over het wetsontwerp tot afkoop- baarstelling der tienden waren ten einde gebragt, is in de volgende zitting op gisteren na ver werping van de meeste daarop voorgestelde amende menten, het wetsontwerp aangenomen met 62 tegen 1 stem, die van den heer Rutgers. De algemeene beraadslagingen over het wetsont werp tot amortisatie van tien millioen zijn aan gevangen met eene bestrijding van het ontwerp door den heer Smidt. Heden voortzetting. Volgens Het Vaderlandzal de portefeuille van oorlog voorloopig tijdelijk worden opgedragen aan aan een der overige ministers. Professor de Bosch Kemper schrijft, ten aanzien van de clericale demonstratiën tegenover het votum der tweede kamer over de missie te Rome, het volgende in het Volksblad: Voorzeker het behoort tot de regten van de kroon gezanten te benoemen en te ontslaan, maar de aard van den constitutioneelen regeeriugsvorm brengt mede, dat de koninklijke regeering wordt uitge oefend door verantwoordelijke ministers, en wan neer nu het ministerie in de gegeven omstandig heden den gezant bij den paus behield, hetzij zon der tractement, hetzij door een tractement door den koning persoonlijk gegeven, of door de Roomseh- katholieken bijeengebragt, zou er inderdaad eeii hoogst bedenkelijk conflict ontstaan tusschen de verantwoordelijke regeering en de volksvertegen woordiging. Nederland is het land der wezenlijke godsdienst- en kerkelijke vrijheid, meer dan eenig land in Europa. In ons vaderland staat de regee ring niet aan het hoofd der kerkelijke aangelegen heden of is de regeering ondergeschikt aan eenige clericale of kerkelijke partij. Het zou, in verband met dit hoofdbeginsel van ons constitutioneel staats- regt, een hoogst bedenkelijk verschijnsel zijn wan neer de regeering, in strijd met de meerderheid der volksvertegenwoordiging, een gezant bij den Paus bleef handhaven. Ook lette men er wel op dat het tegenwoordige Ministerie niet in het alger meen de wensckelijklieid van een staatkundige ver tegenwoordiging bij den Paus verdedigd, maar al leen het tijdige van de intrekking in twijfel getrok ken heeft. Naar aan het Utrechtsch dagblad wordt gemeld, isofficiëel berigt ontvangen datdespoorwegMoerdijk- Dordrecht op 1 Januarij e. k. zal worden geopend. Men schrijft uit Deventer: Er is een gebeele reorganisatie van het lager on derwijs op til in deze gemeente. Naar aanleiding van de voorgestelde oprigting eener nieuwe zoogenaamde tusschenschool en de regeling van het onderwijs voor meisjes, verneemt men, dat eerlang hoogst belangrijke voorstellen aan den Raad zullen wor den gedaau, die van den Burgemeester, den heer mi. H. R. v. Marle, persoonlijk moeten uitgaan, een man, die door vroegere betrekking tot onze schoolwereld, volkomen der zake kundig is, en van wiens kennis en voortvarendheid men de beste resul taten verwachten mag.

Goessche Courant | 1871 | | pagina 1