c. omdat de vereeniging der Goessche afdeeling van de Maat schappij van toonkunst slechts twee avonden per week van de zaal boven de koopmansbeurs gebruik maaktterwijl de dames- zangvereeniging van het door haar gehuurde ijkkantoor dagelijk» gebruik maaktook tot het lesnemen in de toonkunst door de kinderen der huurders. De heer jhr. mr. Pompe van Meerdervoort zegtdat ofschoon het spreken hem moeijelijk valthij toch wil mededeelenwat aanleiding tot de opmerking gegeven heeft. Zij werd gemaakt om vast te houden aan het beginseldat wie iets gebruikt, daar voor ook betaalt. Na de inlichting kan spreker voor zich volko men berusten in den post. Wat de vereeniging voor volksbelan gen deedkan reeds als retributie worden beschouwd. Dat er overeenstemming van karakter is tusschen de afdeeling Goes der maatschappij van Toonkunst en de dames-zangvereeniging was de reden, dat men die vereenigingen tegen over elkander stelde. De heer Meijlink zegtdat de Maatschappij van Toonkunst vroeger slechts 2 avonden in de week gebruik maakte van de zaal, doch dat tegenwoordig ook de zaugvereeniging daar hare bijeen komsten houdt, waardoor dit gebruik is vermeerderd. De Voorzitter zegt, dat de zangvereeniging tot de afdeeling Goes der Maatschappij van Toonkunst behoort, en primitief aan die afdeeling vergunning is verleend tot gebruik der zaal. Had de dames-zangvereeniging zich ook tot den raad gewend, burg. en weth. zouden haar verzoek gaarne ondersteund hebben. Zij heeft echter gevraagd om het locaal in de Korte Vosstraat te huren daarvan maakt zij dagelijks gebruik. Men kan toch haar niet iets anders geven dan zij vraagt. De heer Meilink voert nog aan, dat de zangvereeniging vroe ger een afzonderlijke corporatie was, doch zich voor een jaar of drie geassocieerd heeft met de Maatschappij van Toonkunst, en sedert van de zaal gebruik maakt, terwijl zij vroeger in de schouwburgzaal bare bijeenkomsten hield. De heer dr. Callenfels wijst op den jammerlijken toestand der Schilderstukjes boven de deuren en den schoorsteen der raadzaal, en zou wenschen, dat deze gerestaureerd werden. De Voorzitter zegt, dat aan dit verzoek niet kan voldaan worden. De toestand is het gevolg van het Vandalisme uit den Franschen tijd, toen men moedwillig met bajonetten er heeft doorgestoken. Om die stukken te restaureren zou eene som van vijf of zes duizend gulden benoodigd zijn en spr. acht de gemeente voor het tegenwoordige niet daartoe in staat; misschien dat het na geslacht rijker en daartoe in staat zal zijn.

Goessche Courant | 1871 | | pagina 9