2 tober jl.omtrent de benoeming en de jaarwedden van het on derwijzend personeel aan de fransche meisjesschool, waardoor deze post met 900,verhoogden in zijn geheel tot een bedrag van 23510,uitgetrokken moet worden. Dit wordt goedgevonden. Nog zegt de Voorzitter dat van den leeraar in de gymnastiek een adres is ingekomen om verhooging zijner jaarwedde. Aaugezien het advies der commissie van toezigt op de scholen voor middelbaar onderwijs op dit adres gevraagd, doch nog niet ontvangen is, volgens den heer mr. Hanlo veroorzaakt door ver schil van gevoelen bij de commissie, zal de jaarwedde voor als nog op hetzelfde bedrag behouden worden. De heer dr. Callenfels vraagthoe de vacature vervuld is ontstaan door het eervol ontslag van den heer W. Swart als leer aar aan de Burger-avondschool De Voorzitter zegtdat diens lessen tijdelijk worden waarge nomen door twee leeraren aan de Hoogere Burgerschool en dat burg. en weth. een voorstel aan den raad zullen doen, tot ver vulling der vacaturezoodra het onderwijzend personeel in de gemeente compleet is. De heer dr. Callenfels bedankt voor deze inlichting. Bij hoofdstuk I afd. II art. 11. Jaarwedde van den commis saris van politie geeft de heer dr. Callenfels te kennen een be leefd verzoek te hebben. Het nestjes uithalen, goudvisschen stelen, sloten openbreken geschiedt op groote schaalmeestentijds des zomers en in den vroegen morgen, voornamelijk aan den Oost singel. Spr. zou wel wenschen, dat zich daar een enkele maal een politie-agent bevond. De Voorzitter zegt, dit verzoek aan den commissaris van politie te zullen overbrengen. Bij hoofdstuk II afd. II art- 7. Kosten voor boek-, druk- en bindwerk 300,beeft de commissie van finantiën de volgende opmerking: „Voor 1871 was uitgetrokken 275; voor 1870 slechts 250. Bij de commissie is de vraag gerezen of er ook eene bekende oorzaak bestaat voor deze geleidelijke, trapsgewijze verhooging van niet minder dan 20 in twee jaren?" Burg. en weth. antwoorden daarop: „Deze post is niet ge leidelijk, trapsgewijze verhoogd, maar verhoogd naar gebleken be hoefte. Gedurende vele jaren vóór 1870 was die uitgetrokken op 360,In 1870 werd die voor het eerst op 250,begroot; doch bleek het uit de rekening over het jaar 1870, dat die post te gering was geraamd; daarom werd zij voor 1871 op 275, vastgesteld. Daar echter het drukken van volumineuse rapporten,

Goessche Courant | 1871 | | pagina 6