14 men b. v. nagaat, dat waar hier voor een jas en een pantalon ge raamd word 48,50, den brievenbestellers diezelfde kleedingstuk- ken verstrekt worden tegen nog niet 30. Ofschoon de qualiteit van de gebezigde stof voor de laatsten niet zoo goed is als tot nog toe steeds voor de kleedingstukken der agenten van politie werd gebezigd, meent de commissie, dat het verschil van qualiteit der gebruikte stof niet tot zulk een enorm verschil in prijs aanleiding kan geven. Te oordeeleu naar de ontvangen inlichtingen, meent de commissie, wanneer tot aanbesteding dier kleedingstukken wordt besloten, dat die post roet 100 zou kunnen verminderd worden." Na de bij vroegere gelegenheid (zie verslag van 21 October en 10 Dec. 1870, alsmede van 17 Eebr. 1871) door den burgemees ter aangegevene bezwaren tegen eene aanbesteding dezer artikelen, verlangen burgemeester en wethouders daarop niet terug te komen. Wordt het gevoelen der commissie door den raad gedeeld, dan zullen burg. en weth. volgaarna de jassen en pantalons aanbeste den. Zij hopen dat daarvan een beter resultaat, dan van de aan besteding der schoenen, het gevolg moge zijn. De heer dr. CallenfeU zegt, dat het hem genoegen doet te vernemen dat de commissie van zijn gevoelen is, omtrent de aanbesteding van de kleeding der politie-agenten. Aangezien het voorstel van de commissie is, zal het in behandeling moeten komen. De Voorzitter antwoordt, dat hij bezig was het voorstel in behandeling te brengentoen de heer Callenfels het woord vroeg. De heer Fransen van de Putte vraagt of het voorstel tot aan besteding thans in behandeling isof ook het voorstel tot ver mindering van den pest De Voorzitter zegtalleeu het voorstel tot aanbesteding, niet om den post te verminderen. De heer Fransen van de Putte zegt het voorstel dan niet te zullen bestrijden, maar toch een paar opmerkingen te moeten ma ken. Ten vorigen jare werd de raad onthaald op een voorstel ling van militairen thans weder van postboden. Spreker erkent, dat dit wel iets bijbrengt tot veraangenaming van den avond doch de vergelijking gaat, naar zijne meening, niet op. Een agent die dikwijls verwerenderwijze moet optreden en nachtdienst heeft, kan, wat kleeding betreft, niet op eene lijn gesteld wor den met een brievenbesteller. Ook het laken kan de vergelijking niet doorstaan. Dat van de kleeding der policie-agenten is goed geslotendat van de brieven-bestellers zou bijna geschikt zijn om er erwten door te zeven. Hij zou er dus tegen zijn om het laken van de kleeding der brieven-bestellers aantesehaffen voor de po litie-agenten.

Goessche Courant | 1871 | | pagina 18