13 De heer Meijlink herneemthet verleggen van een waterloop in den tuin kan toch wel met de verbouwing van het locaal wor den aanbesteeddan had men slechts met één manec niet met twee menschen te doen. Er wordt verder niet over dezen post gesproken. Bij betzelfde artikellitt. d. wordt door burg. en weth. voor gesteld, om tengevolge der mededeelicg in de vergadering van 13 September jl. de post: jaarwedde der dienstbode, belast met het schoonhouden der bewaarschool op de Beestenmarkt, te verhoogen met 12 en alzoo uittetrekken op 64. Zonder discussie aangenomen. Bij hoofdstuk VIII, afd. II, art. 1 (Subsidie aan het Gasthuis 2500) zegt de Voorzitterdat deze post approximatief geraamd isdewijl de begrooting van het Gasthuis nog niet is ingekomen. Als die begrooting behandeld wordt, kan eene beslissing genomen worden omtrent het subsidie. Dit wordt voor notificatie aangenomen. Bij hetzelfde hoofdstuk, afd. Ill, art. 1, (Pensioenen aan ont slagen ambtenaren) stelt de Voorzitter voor dezen post te ver minderen met 100 door het overlijden van H. Le Clercq. Zonder discussie aangenomen. Bij afd. IV, art. 1, (Assurantie-penningen) vraagt de heer Meij link voor hoeveel het huis op de Vlasmarkt verzekerd isdat deze post met 25 is verhoogd Het antwoord, hierop gegeven, is: voor ƒ27000 gelijk bij de vorige eigenaren. De post wordt goedgekeurd. Bij art. 3 derzelfde afdeeling (Kleeding en wapening van de die naars van politie) zegt de commissie dat daarvoor wordt „uitge trokken 500, waarvan voor 8 jassen a 32,50 260, en voor 8 pantalons a 16 128. Ofschoon niet alle leden der commis sie in der tijd hunne goedkeuring konden hechten aan het voorstel van het lid van den gemeenteraad dr. Callenfels, toen deze voor stelde voortaan het maken dier kleedingstukken aan te besteden meent de commissie, tengevolge van nadere ondervinding en nadere inlichting thans ook te moeten voorstellen voortaan het maken dier kleedingstukken uittebesteden. Niet alleen omdat haar gebleken is. dat blijkens de rekening over 1870 het benoodigde laken door verschillende leverancierstegen vrij aanmerkelijk verschillende prijzen is geleverdmaar ookomdat zij door nadere inlichting bemerkt heeftdat er leveranciers zijn, die bereid zouden zijn, de levering tegen zeer verminderden prijs te doen. De hooge bij dit ontwerp-begvooting geraamde prijs valt vooral in het oog, indien

Goessche Courant | 1871 | | pagina 17