6 De heer dr. CallenJ'els wist niet, dat de reslauratie zulk een uitgaaf zou vorderen. Het was zijne bedoeling om ze alleen te repareren, zoodat zij ten minste beel waren. Het onderdeel a van het artikel Openbare gebouwen) wordt goedgekeurd. Be heer jAr. mr. Pompe van Meerdervoort verlaat de vergadering Bij b Haven en kanaalwerken heeft de commissie de opmerking, dat daarbij is uitgetrokken „eene som van 250 voor onvoorziene uitgaven. In de beide laatste jaren werd daarvoor slechts 150 geraamd. Bestaat er eene bepaalde aanleiding om dien post 100 hooger voortestellen Zoo niet dan acht de commissie het wen- sehelijk die post met 100 te verminderen." Burg. en weth. antwoorden daarop„Eene juiste raming der saswerken is onmogelijk. Zij liggen onder water en zijn niet zigtbaar, dan bij geheele aflating van het water en dan nog bij laag afvloeijende eb. Nog tinlangs hadden wij daarvan de treurige ervaring, toen ontdekt werd dat de vloer der slnis was opge- barsten eene dadelijke betonstorting heeft het gevaar gekeerd. De primitive onoordeelkundige daarstelliug van het sas maakt, dat de werken voor de ambachtslieden moeijelijk te bereiken zijn en de reparatien daardoor kostbaar worden. Met 100 kan men al zeer weinig doen. Naar onze overtuiging zou deze post eerder verhoogd dan verlaagd moeten worden." De voorgedragen post blijft daarop gehandhaafd. Bij c (Bruggen) hebben burg. en weth. het voorstel dezen post te verhoogen met 550,voor een nieuw dek aan de brug over de Haven. Door eene calamiteit aan het bovendek is de noodzakelijkheid der vernieuwing gebleken. Wel denkt de bouw meester door eene geringe reparatie de vernieuwing nog een jaar te knnnen uitstellen doch burg. en weth. achten zich verpligt, de kosten op de begrooting voor te dragen om het werk dade lijk te kunnen doen uitvoeren als dit noodig blijkt te zijn. De heer dr. Callenfels acht het van het uiterste belang, dat de brug goed zij en zou daarom het werk niet willen uitgesteld zien. De Voorzitter antwoordtdat burg. en weth. niet minder b0f zorgd zijn en niet zullen traineren als het werk noodig wordt bevonden. De post voor Bruggen wordt verhoogd van 230 op 780- Bij e (Wegen, voetpaden en straten) heeft de commissie de opmerkingdat „voor onderhoud der wegen in den Goesschen polder, Poel en elders uitgetrokken wordt 400. Dit onderhoud rust op de gemeente, tengevolge eener overeenkomst, waarbij aan de gemeente eenige voordeelen zijn toegekend. Vergist de com-

Goessche Courant | 1871 | | pagina 10