geweigerd worden. Zoo heeft men vroeger kinderen van elders hier besteed, die na de wijziging der armenwet voor rekening van Goes moesten komen. Het armbestuur heeft getracht, die weder naar het domicilie van onderstand hunner moeders te ver wijzen, doch gemeend met twee dit niet te mogen doen. Het eerste is het kind van eene ontaarde moeder. Toen dit bij haar werd terug gebragt, smeet zij het kind met het hoofd tegen den muur en verwijderde zich, zonder dat zij er verder naar omzag. Het tweede is van eene moeder, die eene gevangenisstraf ondergaat. Aan die twee kinderen meende het armbestuur geen geldelijken onderstand te mogen weigeren. En die onder stand eischt reeds eene verhooging van over de honderd gulden. Als men met die omstandigheden bekend iszal men moeijelijk kunnen volhouden dat de post voor bedeeling in geld moet verminderd worden. Reeds onder het vorig armbestuur was het geraamde bedrag dier bedeeling met j 10,overschreden. Ten tweedede poet voor medicijnen zou met 80 zijn ver hoogd. Als men in aanmerking neemtdat in 1870 voor medi cijnen is uitgegeven 375 en dat op de begrooting voor 1872 is geraamd 420, dan geeft dit slechts een verschil van 45. Ten derdede gordijnlatten of roeden in het Manhuis. Het kan den voorzitter der commissie van onderzoek niet onbekend zijn, dat in eene zelfde kamer van bet Manhuis verschillende ge zinnen worden geherbergd. Hoe nadeelig uit een sanitair oogpunt gordijnen mogen wezen gelooft spreker dat gordijnen door de zedelijkheid dringend gevorderd worden. Vele bewoners hebben reeds getracht zelve in het gemis te voorzien. Ten vierdede ijzeren kribben. Het armbestuur heeft den maat regel daaromtrent zeer toegejuicht en zal er ook gaarne de hand aan houden. Doch het is gebleken, dat van de bestaande houten kribben er voor het oogenblik geen een vernieuwing behoeft. Mogt de raad het evenwel noodig oordeelendan zal het arm bestuur gaarne daaraan gevolg geven. Eindelijkhet goed slot. Zeer teregt is door de commissie op gemerkt, dat een goed slot noodig is, om de administratie te voeren. Eerst in October of November hebben er ontvangsten van eenig belang plaats. De pachten verschijnen 26 November, en slechts weinige pachters voldoen vroeger het verschuldigde. Als spreker nu aanneemt, dat de pachters in October beginnen te betalen, dan is drievierde gedeelte van het jaar verstreken, en moet van vele posten drievierde betaald zijn, zooals: de jaarwedde van ambtenaren ƒ1500,aan belastingen 1450,

Goessche Courant | 1871 | | pagina 6