16 „eene hulponderwijzeres op eene jaarwedde van vijf honderd //gulden „c. Burgemeester en wethouders een crediet verleene van „ƒ1000,tot inrigting van het gebouw naar het plan A, omschre ven in het rapport van 21 September 1870. „Goes den 20 October 1871. „Burgemeester en Wethouders voornoemd, „(get.) M. P. BLAAUBEEN. „De Secretaris, „(get.) HARTMAN." De Voorzitter brengt dit voorstel in behandeling. De heer dr. Callenfels geeft in bedenking de behandeling tot de volgende vergadering uittestellen. De heer Fransen van de Futte moet dit ernstig bestrijden. De zaak is geheel en meer dan genoeg geïnstrueerd. Indien nu weder uitstel plaats had, zou men burg. en weth. op nieuw te last leggen, wat men ze op lage wijze reeds heeft willen doen, alsof zij de zaak op de lange baan schuiven. Het oprigten eener middelbare school is verworpen. Na het weren der kinderen van de hoogere burgerschool is er urgen tie voor het bezorgen van goed onderwijs. Het voorstel strekt om eene oproeping te doen voor het onderwijzend personeel en het locaal interigten naar het plan van den heer Pompe. De leden hebben de stukken allen in bezitzij hebben bij burg. en weth. aangedrongen op spoed, burg. en weth. kunnen daarom geen uitstel dulden. De heer dr. Callenfels zegt, zijn voorstel alleen gedaan te hebben in het algemeen belang, doch het intetrekken. De heer jhr. mr. Pompe van Meerdervoort geeft te kennen, dat hij over de 2 eerste punten van het voorstel niets zal behoeven te zeggen, daar deze overeenkomstig zijne denkbeelden zijnmet punt c kan hij zich ook zeer goed verêenigen, daar hij het een eerste ver- eischte noemt, dat iedere klasse een afzonderlijk schoollocaal heeft. De heer dr. Callenfels verklaart van hetzelfde gevoelen te zijn. Het voorstel in omvraag gebragt, wordt met algemeene stemmen aangenomen. 1 Nadat op voorstel van den Voorzitter de twee nog op de agenda vermelde punten worden aangehouden is de vergadering gesloten. Goes. drukkerij van p, kleeuwens zoon.

Goessche Courant | 1871 | | pagina 16