15 gebruik maken en keeren dan tot het huishouden terug. De eind examens zr.llen dus door weinigen afgelegd worden. Men heeft veel aanmerkingen gemaakt op de meisjesschool, maar de élèves zijn toch onlangs allen toegelaten tot de Hoogere Burgerschool .en de leeraren hebben over hare capaciteiten een gunstig oordeel uitgesproken. Daarom zal spreker tegen het voorstel van burg. en weth. stemmen. De heer mr. Jlanlo zegt, zich zeer goed met het gevoelen van den heer Pompe te kunnen vereenigen. De heer Meijlink wijst op het bedrag der kosten van het mid delbaar onderwijs door de schoolcommissie behalve één post die voor Memorie is uitgetrokken, geraamd op 6350,De kosten van het uitgebreid lager onderwijs, volgens den heer Pompe zouden bedragen ƒ2300,trekt men nu af de subsidie ad 3000,dan blijft er een verschil van 1050,en niet van 100, Het voorstel van burg. en weth. wordt nu in omvraag gebragt en verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Vóór de heeren Kake- beekedr. van Renterghem, Fransen van de Putte en de Voor zitter. X. De Voorzitter zegt, dat burg. en weth. het thans noodzakelijk achten, de vroegere besluiten omtrent de oprigting eener middelbare school intetrekken en tevens een einde te maken aan de zaak der meisjesschool. Zij hebben daarom de eer het navolgende voorstel te doen: „Burgemeester en Wethouders van Goes; „In aanmerking nemende, dat door het daareven genomen besluit, „de raad feitelijk heeft verklaard, geene school voor middelbaar on derwijs voor meisjes in deze gemeente te wenschen, en alsnu de be staande school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs „handhavende „Stellen voor, dat de raad „a. de besluiten van 24 Augustus en 19 October 1870 no. IX „en X intrekke; „8. besluite tot de benoeming van het navolgend onderwijzend „personeel aan de school voor gewoon en meer uitgebreid lager „onderwijs voor meisjes „eene hoofdonderwijzeres op eene jaarwedde van twaalf honderd „gulden, benevens vrije woning „eene hulponderwijzeres op eene jaarwedde van zes honderd „gulden

Goessche Courant | 1871 | | pagina 15