V. Alsnu komt in behandeling een voorstel tot wijziging der „verordening, regelende de benoeming en den werkkring van de commissie tot classificatie der kinderen van minvermogende niet- bedeelde huisgezinnen." Behalve eene verandering van het intitule, dat burg. en weth. wenschen te doen luiden„Verordening, regelende de benoe ming en den werkkring van de commissie tot classificatie der kinderen van minvermogende en bedeelde huisgezinnen," heeft het voorstel de volgende wjzigingen ten doel. VOOBGESTELDE BEDACTIE. Art. 1. Er bestaat eene commissie, om burgemeester en wethouders te dienen van voorlichting en raad, ten aanzien van de bij de plaat selijke schoolcommissie ingeko men aanvragen tot toelating van leerlingen op de scholen der tweede en derde klasse, de wee zen- en armenschool en daaraan verbonden naai- en breischool voor armen en onvermogenden. TEGENWOOBDIGE BEDACTIE. Art. 1. Er bestaat eene commissie, om burgemeester en wethouders te dienen van voorlichting en raad, bij de classificatie van kinderen uit minvermogende niet bedeelde huisgezinnen, in betalende en niet betalende, op de gemeente school der tweede klasse, alsmede op de aanvragen tot toelating van kinderen op de weezen- en armenschool en op de bewaar school en daaraan verbonden naai- en breischool voor armen en minvermogenden. Art. 7. De commissie is belast met: a. Het onderzoek of de bij de plaatselijke schoolcommissie aan gegeven leerlingen (waarvan hen telkens van wege burgemeester en wethouders de lijst wordt toe gezonden) zijn kinderen van be deelden of van minvermogende niet bedeelde ouders. b. Het classificeren der laatst- fenoemden in betalende en niet etalende. c. Het aanteekenen op de lijst, voor zooveel de kindeien van bedeelden betreft, tot welk arm bestuur de ouders behooren. Die classificatie en aanteeke- ning wordt, met opgaaf van rede nen, aan burgemeester en wet houders ter vaststelling inge zonden. De Voorzitter brengt dit voorstel in behandeling. De heer Me ij link vraagt: waarom de verordening moet ge- gewijzigd worden? Men heeft in de vorige vergadering van den heer Fransen van de Putte gehoord, dat de commissie zoo nuttig werkt. Spreker wil niet medewerken tot verandering. Hij wil Art. 7. De commissie berigt aan bur gemeester en wethouders of de bij de plaatselijke schoolcom missie ter inschrijving aangege ven leerlingen, waarvoor toelating op een der in artikel 1 genoemde scholen is verzocht, zijn kinderen van bedeelde of van minvermo gende niet bedeelde ouders, of laatstgenoemden, naar hun ge voelen, al dan niet schoolgeld kunnen betalen, en draagt aan burgemeester en wethouders de op de ingekomen verzoeken te nemen beschikkingen voor.

Goessche Courant | 1871 | | pagina 7