2 af- en overschrijving op de begrooting voor 1871 tot voldoening der meerdere kosten voor de vergrooting der bewaarschool op de Beestenmarkt. Beiden voor notificatie aangenomen. c. Adres van J. J. P. Hector te Vlissingen, om grond in erf pacht aan de Haven, tot het maken eener bergplaats van petroleum, d. Adres van J. H. O. Kakebeeke en C. L. de Meulemeester, om grond in erfpacht aan de Haven, tot het maken eener inrïg— ting, om pannen te bereiden voor de kunstmatige oesterteelt. Beiden gerenvoijeerd aan burg. en weth., ten einde het gevoelen van den Bouwmeester daaromtrent intewinnen. e. Rapport der finantieele comm. omtrent de begrooting voor 1872. Gerenvoijeerd aan burg. en weth. tot toelichting. Verschillende aanvragen om remissen van den aanslag in den hoofdelijken omslag en in de belasting op de honden. Aanhouden tot na afloop van het jaar, om dan te gelijk met de overige behandeld te worden. Eenige staatsbladen. Bij de verzameling te voegeu. III. Thans is aan de orde-, de benoeming van een hoofd onderwijzer voor de school der 3<= klasse. De Voorzitter leest nogmaals de voordragt, waarop, naar aanlei ding van het gehouden vergelijkend examengeplaatst zijn de heeren D. H. C. Ittmann, hulponderwijzer te Goes met 91 punten; A. van Schelven, idem te Zierikzee met 74 punten, en J. D. van Noppenhoofdonderwijzer te Hardinxveld, met 68 punten. Hij noodigt de heeren mr. Hanlo en den Boer uit, als stem- opnemers te fungeren. De uitslag is, dat de heer Ittmann wordt benoemd met 10 stemmen, terwijl 1 stem is uitgebragt op den heer van Noppen, IV. Vervolgens heeft plaats: de benoeming van twee hulpon derwijzers. Op de voordragt staan: voor de eerste benoeming: P. A. Kommers, hulponderwijzer te Eilewoutsdijk; en B. J. Imandt, idem te Westdorpe. Voor de tweede benoeming: F. Berekenhoff, hulponderwijzer te Stad Delden P. A. Hubregtse, idem te Ouddorp, en N. Silvius, idem te Zierikzee. Met algemeene stemmen worden benoemd de heeren P. A. Kom mers en P. A. Hubregtse. De Voorzitter bedankt de heeren stemopnemers voor hunne adsistentie.

Goessche Courant | 1871 | | pagina 6