38 gelegenheid te geven, om door den zoogenaamden Waaihoek, com municatie te hebben met de kom der gemeente. De heer Fransen van de Putte zegt, dat, wil men den te ver krijgen grond in de Yest tot eene voldoende hoogte brengen, men niet verder zal kunnen dempen dan tot aan den stal van den heer Kakebeeke. De heer dr. Callenfels herneemt, dat dan zijne vraag vervalt. De mededeelingen worden, zooveel noodig met goedkeuring, voor notificatie aangenomen. II. De Voorzitter brengt nu op nieuw in beraadslaging het voorstel van burg. en weth. omtrent de administratie van het Gasthuis over 1870. De heer Fortier zegtdat het bestuur -van het Gasthuis zich bereid verklaart, om aan burg. en weth. alle gevraagde en ge- wenschte inlichtingen te geven. De heer jbr. mr. Pompe van Meerdervoort geeft te kennen dat de oorzaak, waarom hij jl. Vrijdag avond niet medegegaan is met het voorstel van burg. en weth. alleen gelegen was in de vrees, dat door het vergevorderde jaarhet bestuur van het gasthuis stagnatie zou ondervindenindien nog nadere inlichtingen moes ten gevraagd worden. Nu evenwel hel bestuur van het Gasthuis zelf bereid is inlichtingen te geven, kan spr. zich, ook namens zijn medelid in de commissie voor de finantien, zeer goed veree nigen met het voorstel van burg, en weth. De heer Fransen van de Putte verklaart de minderheid te zijn geweest in het collegie van dagelijksch bestuur waarvan in de nota van burg. en weth. sprake is, omdat, naar zijn oordeel, de zaak genoegzaam was toegelicht en de toepasselijkheid van art. 31 der verordening op het Gasthuis dus kon ingeroepen worden. Nu echter de meerderheid van den raad zich vereenigt met het voor stel van burg. en weth.nu de voorzitter van het bestuur van het Gasthuis mededeeltdat dit bestuur bereid is alle gewenschle in lichtingen te geven, zal spreker zich nederleggeu bij de conclusie der nota van burg. en weth zich voorbehoudende, om nader een voorstel te doen, overeenkomstig wet en verordening. Het voorstel aan het slot der nota van burg. en weth. vermeld wordt nu zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Goes. Drukkerij van F. KLEEUWENS ZOON.

Goessche Courant | 1871 | | pagina 25