35 deeling bij afschrift van deze onze nota, met aandrang uittenoo- digen de wezenlijke oorzaken der te korten over de dienst van 1870 met zorg op te sporen en die aan het gemeentebestuur naar waarheid medetedeelen. „Goes, den 17 November 1871. „Burgemeester en Wethouders van Goes, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HARTMAN." De heer jhr. mr. Pompe van Meerclervoort zegt, dat het wel niemand verwonderen zal, dat bij zich buiten staat gevoelt om te antwoorden op de vele daadzaken en te wederleggen de cijfers in de nota van den Voorzitter vervat. Toch gevoelt hij zich ver- pligt tot nadere verdediging van het rapport der iinantieele com missi e eenige woorden in het midden te brengen. Het deed hem leed dat de Voorzitter in het begin zijner nota definantieele com missie verdacht van een onedelmoedig streven, om namelijk het bestuur van het gasthuis te willen verdedigen, dat zich achter wij len den secretaris-penningmeester verschool. Het deed hem echter genoegen, met geen enkel feit, die verdenking te hebben hooren staven. De commissie heeft dan ook steeds met de meeste achting gesproken van den ijver en de accuratesse van wijlen den heer Pilaar. Om alle misverstand te voorkomen, is het noodig dit aan te wijzen. Dat zijn naam genoemd werd, was onvermijdelijk, al ware het alleen om te doen uitkomen, dat in zijn overlijden, wel vergoe lijking ligt voor de late kennisgeving door het bestuur van het Gasthuis. De Voorzitter heeft gezegd dat na zijn dood de admi nistratie dadelijk is opgevat door een lid van het'bestuur; doch dat lid was toch geheel vreemd in de boekhouding. Geeft dit geen stagnatie? Moet de onbekendheid niet daaruit blijken, dat men niet wist welke rekeningen nog moesten inkomen en tot welk bedrag Nog eene opmerking. De Voorzitter zegtdat het dagelijksch bestuur ook oude bouwvallige gebouwen te onderhouden heeft. Spreker betwijfelt dit, en durft zelfs te ontkennen, dat eender gemeente gebouwen in zulk een bouwvalligen toestand is, als het Gasthuis. Met welk doel, vroeg de Voorzitterheeft de finantieele com missie de vergelijkende berekening gemaakt met de administratie van het burgerlijk armbestuur Alleen omdat zij er op wijzen wildedat de overschrijding van den post voor levensbehoeften

Goessche Courant | 1871 | | pagina 23