34 3272,25s tot 2032,75s teruggebragt. Door dezen maatregel werd, althans in de toekomst het evenwigt tusschen de ontvang sten en uitgaven herstelden het finantiewezen van het Gasthuis in normalen toestand gebragt, en werd dan ook algemeen de ver wachting gekoesterd en geuit, dat van nu voortaan alle kennis gevingen van te korten in de dienst van het Gasthuis zouden ach terwege blijven. „Aanvankelijk zagen wij die gegronde verwachting verwezenlijkt. „De rekening over het dienstjaar 1868, ofschoon daarin het kwaad slot over 1866 met 632,43 moest worden gedekt, sloot met een batig saldo van ƒ108,81 en die over het dienstjaar 1869, mede bezwaard met een nadeelig slot van rekening over 1867 ad/ 426,60s met een batig saldo vaa 67,10. „Met gegrond vertrouwen (vooral nu zelfs tijdens de finale slui ting van het dienstjaar 1870 niets van het Gasthuis, allerminst van eenige bijzondere omstandigheid of ramp vernomen was) koes terden wij dan ook de billijke verwachtingdat de dienst van 1870 mede met een voordeelig saldo van rekening sluiten zou, te meer, omdat in dit dienstjaar geen kwaad slot van een vroeger dienstjaar te dekken was, maar integendeel die dienst was inge gaan met het goed slot van 1868 ad ƒ108,81. „Bittere en pijnlijke teleurstelling berokkende ons dan ook de brief van het bestuur dd. 19 Julij jl.waarin ter onzer kennis werd gebragt, dat de dienst van 1870, in stede van met een goed saldo te sluiten, integendeel een tekort opleverde van ruim 1100, een cijferongekend in de finantiele annales van het Gasthuis. „Uit officiële bescheiden eu met cijfers hebben wij U aangetoond, dat de door het bestuur van het Gasthuis voor die te korten aan gegeven hoofdoorzaken namelijkmeerdere bevolking en grooter getal zieken niet hebben bestaan, en gij allen zult het wel met ons eens zijn, dat het van het hoogste belang is, zoowel voor het bestuur van het Gasthus, als inzonderheid voor het bestuur der subsidieerende gemeente, dat de wezenlijke oorzaken van zulk eenen hopeloozen toestand volledig worden gekend want zonder kennis van oorzaak is geene kwaal te genezen. „Het is om alle deze redenen, Mijne Heeren dat het collegie van burg. en weth., bij meerderheid van stemmen besloten heeft, U, in strijd met het advies der vaste commissie voor het finantie wezen voortestellende door het bestuur van het Gasthuis ver langde magtiging, om de overschredene posten in de rekening over 1870 te verantwoorden, voor alsnog niet te verleenenmaar het bestuur van het Gasthuis, onder terugzending der stukken en mede

Goessche Courant | 1871 | | pagina 22