30 Ruhrkolen al9 geraamd was. In de algemeene verwarming der loealen zit dus de overschrijding niet, maar wel hoofdzakelijk, zooals door de finantiele commissie teregt wordt opgemerkt, in de aanschaffing van 220 ton korte turf meer, dan bij de begroo ting berekend was. „Vergissen wij ons niet, dan geschiedt de verstrekking van turf kolen voor de stoven naar een vasten maatstaf wij meenen l'/s of 2 turfkolen per persoon en per dag. „Nemen wij nu eens aan, (hetgeen echter door niets bewezen wordt) dat in de weinige strengste dagen van den winter van 1870 voor iedere stoof 1 of 2 kolen meer zijn verstrekt, dan zal toch wel niemand in ernst willen beweren, dat daarvoor 220 ton korte turf meer benoodigd was. „De opmerking der finantiële commissie, dat de Ruhrkolen voor 25 meer zijn aangekocht dan waarop zij begroot waren is juist, daarop is dus verloren 42,37maar daartegenover staat de mindere aankoop van 2 mud engelsche steenkolen en de mindere prijs of mindere aanschaffing van artikelen, dan begroot waren. „Ook deze overschrijding blijft ons dus een raadsel. „Het bestuur van het Gasthuis beroept zich ook op de veel hoogere prijzen der levensmiddelen dan in vroegere jaren. Het uit dien hoofde nadeelig verschil op de boter hebben wij vroeger reeds geconstateerd op108,82 dat op de ruhrkolen, zoo even op- 42,37* Zamen ~f 151,19» „Het voorname artikel, waarop het vooral aankomt, het vleesch is aangekocht voor den prijs waarop het begroot was en waarop ook in 1869 was aangekocht. „Maar daarenboven vergeet het bestuur van het Gasthuis ('t geen door de finantiele commissie teregt is opgemerkt) dat het bestuur minder heeft uitgegeven dan begroot was: „Op het brood4^50 „Op de aard-, boom- en peulvruchten - 143,62s „Op het artikel rijst, gort en kruidenierswaren. - 83,675 Zamen 268,80 en dat door deze uitsparing ruimschoots wordt opgewogen het verlies, door den hoogeren inkoopsprijs, op andere artikelen geleden. „De opmerking van het bestuur van het gasthuis dat er, in strijd met onze beweringwel degelijk personen in dat gesticht gratis verpleegd werden, namelijk de 9 suppoosten, kunnen wij met stilzwijgen voorbijgaan, omdat in 1870 zoowel als in alle vroegere jaren, bij de begrooting op de voeding en verpleging

Goessche Courant | 1871 | | pagina 17