20 terdam, J. D. van Noppen, hoofdonderwijzer te Hardinxveld, M. Poldermans, hoofdonderwijzer te Ellemeet, A. van Schelven, hulponderwijzer te Zierikzee. Met deze 6 heeren werd dus het vergelijkend examen gehouden. Het werd, ingevolge art. 22 der wet van L3 Augustus 1857 (Staatsblad no. 103), afgenomen door den heer schoolopziener, die zich heeft doen bijstaan door de heeren deskundigen E. Huizinga, leeraar aau de hoogere burgerschool. VV. Swart en C. J Witte, hoofdonderwijzers in deze gemeente. Het programma bevatte 9 vakken, waarover het examen loopen zou drie daarvan werden zoowel schriftelijk als mondeling of practiseh behandeld, zoodat er 12 rubrieken waren, waarin de as piranten proeven van bekwaamheid moesten afleggen. De examinator hadden voor iedere rubriek 10 punten gesteld, om de aspiranten toetekennen, beginnende met 1, gelijkstaande met slecht of geheel onvoldoende en opklimmende tot 10, gelijkstaande met volmaakt goed. Er waren dus in het geheel 120 punten te behalen. De uitslag van het examen hebben wij, daartoe door de welwil lendheid van den heer schoolopziener in staat gesteld, zamengevat in bijgaande opgave. Daaruit blijkt, ook voor hen, die het examen niet bijwoonden, wie het best voldaan of het meest uitgemunt hebben. Tusschen den heer schoolopziener en ons collegie, waarbij ook de voorzitter der plaatselijke schoolcommissie is geraadpleegd, heerschte de volmaakste eenstemmigheid omtrent het opmaken der voordragt, welke wij de eer hebben hierbij aan uwe vergadering overteleggen. Die voordragt geeft, met vergelijking van den uitslag van het examen, de meest voldoende inlichtingen, waarom wij ons ont houden van verdere opmerkingen of beschouwingen." Op de voordragt zijn geplaatst de heeren Dirk Hendrik Coen- raad Ittman, hulponderwijzer te Goes, met 91 punten, Anthony van Schelven, hulponderwijzer te Zierikzee, met 74 punten en Jacobus Daniel van Noppen, hoofdonderwijzer te Hardinxveld met 68 punten. De voordragt wordt ter visie gelegd, om in de volgende ver gadering de benoeming te doen. XII. Vervolgens leest de Voorzitter de volgende aanbieding der voordragt voor de benoeming van twee hulponderwijzers Mijne Heeren Voor de twee vacerende betrekkingen van hulponderwijzers in deze gemeente hebben zich 12 sollicitanten aangemeld. Drie

Goessche Courant | 1871 | | pagina 8