19 kunnen laten welgevallen. De Voorzitter is van gevoelen, dat toch de verkiezing moet afloopen. Bij de derde (her-) stemming erlangen beiden heeren elk 4< stemmen, terwijl 2 briefjes van onwaarde en 1 blanco zijn. Bij vierde stemming, waaraan beiden geen deel nemen, erlangt elk hunner 4 stemmen (1 briefje in blanco), waarna het lot ten gunste van dr. van Beuterghem beslist. Deze verklaart bij zijn gevoelen van daar straks te blijven. Nu heeft eene nieuwe stemming plaats. Bij eerste stemming bekomen de heeren Nortier 5, Fransen van de Putte en mr. Hanlo elk 2 stemmen, dr. Callenfels 1 stem, en 1 briefje ia blanco. Bij tweede (vrije) stemming wordt de heer Nortier gekozen met 6 stemmen. Op de heeren Fransen van de Putte en mr. Hanlo waren 2 stemmen uitgebragt en 1 briefje was in blanco. De heer 'Nortier verklaart zich de benoeming te laten welgevallen. X. Tot lid der commissie voor het ontwerpen der politie-ver- ordeningen, mede in plaats van mr. W. G. de Knokke van der Meulen, wordt bij eerste stemming aangewezen de heer mr. Hanlo met 9 stemmen, terwijl eene stem werd uitgebragt op dr. van Benterghem en 1 briefje van onwaarde was, als bevatter.de de naam van jhr. mr. Pompe van Meerdervoort, die reeds lid der commissie is. De heer mr. Hanlo zegt de benoeming aantenemen. XI. Alsnu leest de Voorzitter het navolgende stuk van burg. en weth. „Mijne Heeren Op Donderdag en Vrijdag den 21 en 22 September jl. werd het vergelijkend examen gehouden voor de vacerende betrekking van Hoofdouderwijzer aan de openbare school der 3e klasse. Hadden zich 21 sollicitanten aangemeld, van deze werden, zooals in de vergadering van 30 Augustus is medegedeeld, tien afge schreven, dewijl zij geene stukken hadden overgelegd. Van de 1L overblijvendeu gaf één al zeer spoedig berigt geen deel aan het examen te kunnen nemen, terwijl van twee anderen later de mede- deeling ontvangen werd, dat zij, door dat het mondeling examen voor eene dergelijke betrekking te Vlissingen op denzelfden dag als hier moest plaats hebben, almede niet te Goes zouden zijn. Wij hoopten dus op een achttal aspiranten. Evenwel verschenen er slechts zes, zijnde de heeren (alphabetisch gesteld) D. H. C. Itt- man, hulponderwijzer te Goes, S. A. van der Kolft', hulponder wijzer te Hillegersberg, W. Nagelkerke, hulponderwijzer te Kot-

Goessche Courant | 1871 | | pagina 7