18 kenhuis, voor welk laatste ook noodzakelijkheid bestaat. Ik geef dat denkbeeld slechts aan (burg. en weth. hebben eenige données, doob het behoeft heden avond niet te worden bediscussieerd) omdat het vrijheid geeft tot het voorstel, om het voorstel van dr. Callenfels niet aaritenemen. De heer dr. Callet/fels zegt de bezwaren van den bouwmeester niet te deelen. De constructie vau bet locaal is niet zoo slecht. Het ander bezwaar omtrent togt en wind is ook niet zoo groot. Het bevreemdt hem, dab de bouwmeester zulk een rapport heeft uitgebragt. Voor eenigen tijd is spreker met, den bouwmeester en den heer Adam het locaal gaan zien, en de bouwmeester verklaarde toen, dat het locaal zeer goed was, en alleen eene verwisseling van de steunsels, waarop het gebouw rust, in steen noodig had. Spreker heeft zelfs met deD heer Adam de plaats aangewezen, waar de kag- cliel moet staan. De togt en wind is zeer goed, want als in het locaal eene goede ventilatie isdan verdrijft deze de stikstof kagchelwarmte. Daar er evenwel thans een afkeurend oordeel door den bouwmees ter is uitgebragt, trekt spreker zijn voorstel in, in de hoop, dat de raad besluite, het tegenwoordig locaal zoo lang mogelijk te laten staan. De Voorzitter verklaart dat dan ook de behandeling van zelf vervallen is. De heer Meijlitik zegt, „dat dit gebouw zal blijven bestaan, als er geen ander is." De Voorzitter antwoordt, dat dit gebouw zes maanden blijft staan en dat indicfi vroeger geene andere beschikking genomen is, het onderwerp op nieuw ter tafel zal komen. De heer Meijlink herhaalt, dat het toch niet afgebroken wordt. De Voorzitter zegt, dat het niet afgebroken zal worden, zonder voorkeunis van den raad. IX. Aan de orde is de benoeming van een lid in de finantiëele commissie, in plaats van den heer mr. W. G. de Knokke van der Meuleu. De heeren mr. Hanlo en den Boer fungeren als stemopnemers. Bij eerste stemming worden uitgebragt op de heeren dr. Cal lenfels en dr. van Benterghem elk 3, Nortier en Fransen van de Putte elk 2 stemmen, terwijl 1 briefje in blanco is ingeleverd. Bij tweede (vrije) stemming bekomen de heeren dr. van Ben terghem 4, dr. Callenfels 3, Fransen van de Putte 2 stemmen, Nortier 1 stem, en 1 briefje in blanco. Nu moet eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren dr. van llenterghem en dr. Callenfels. Beide heeren verzoe ken niet benoemd te worden, daar zij zich de benoeming niet

Goessche Courant | 1871 | | pagina 6