21 van hen hebben later hunne stukken teruggevraagd, zoodat negen overbleven. Daaronder nog waren er, die geene stukken hebben overgelegd, en omtrent wien geene voldoeude inforinatie zijn ontvan gen. Het gevolg van een en ander is, dat aan den heer schoolopzie ner en den hoofdonderwijzer slechts vijf geschikt voorkwamen om te worden voorgedragen. Wij hebben ons met hurïne zienswijze zeer goed kunnen vereenigen, en leggen hierbij de voordragt over, die voor de eene vacature twee, voor de andere drie aspi ranten bevat. Wij stellen U voor, daaruit eene benoeming te doen, terwijl wij U nog mededeelen, dat na de benoeming door den heer schoolopziener een voorstel aan ons zal worden gedaan, om trent de indeeling der tegenwoordige pn de te benoemen hulp onderwijzers bij de scholen." Op de voordragt zijn geplaatstvoor de eerste vacature P. A. Kommers te Ellewoutsdijk en B. Imandt te Westdorpe voor de tweede vacatureF. Berckenhoff te Stad Delden, P. A. Hu- bregte te Ouddorp en N. Silvius te Zierikzee. Laatstgenoemde heeft verzocht niet in aanmerking te komen, doch de voordragt was reeds opgemaakt. Ook deze benoemingen zullen in eene volgende vergadering plaats hebben. XIII. Daarna leest de Foorzitter het navolgende voorstel van burg. en weth. „Mijne Ileeren Bij Uw besluit van 13 September j 1., no. 11, werd ons een crediet verleend van hoogstens Honderd vijftig gulden ter be strijding der kosten van logies enz., voor de deelnemers aan en ter bestrijding van de overige kosten van het vergelijkend examen voor de vacante hoofdonderwijzersbetrekking, en werd ons tevens opgedragen om wanneer het juiste bedrag dier kosten bekend was, een voorstel te doen om een post op de begrooting van 1871 aantewijzen, waaruit zij betaald konden worden. liet gezamenlijk bedrag van die kosten is slechts 63,40, tengevolge van eene mindere opkomst van sollicitanten, dan wij bij de crediet-aanvrage verwachtten. Wij hebben alsnu de eer UEd. A. voortestellen, Hoofdstuk IXArtikel 1 der gemeente- begrooting van 1871 aantewijzen, ten einde daaruit de som van f 63,40 te voldoen." Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming wordt dit voor stel aangenomen. XIV. Alsnu leest de Voorzitter het navolgende voorstel van burg. en weth.

Goessche Courant | 1871 | | pagina 10