vergadering van den 13 september 1871. 1459 no. 85) genoemde bescheidenovergelegd door den heer Bastiaan Quist, heeft de eer, naar aanleiding hiervan, het volgende rap port uit te brengen. Uit de stukken blijkt: lo. dat bij de verkiezing, die op den 18 Augustus plaatsge had heeft, 193 stemmen uitgebragt zijn, waarvan de heer B. Cruist 58 en de heer J. J. Wiecking 48 stemmen bekwam, zoo dat geen volstrekte meerderheid verkregen zijnde, eene herstem ming tusschen die heeren plaats hebben moestwelke op 1 Sep tember gehouden is en waarvan de uitslag was, dat de heer Quist de meeste stemmen en wel 85 bekwam en aldus gekozen is. 2°. dat gezegde heer Quist den 7 September en dus binnen den bij art. 13 der gemeentewet gestelden. termijnvan het aannemen der benoeming heeft kennis gegeven. 3°. dat hij den 9 November 1842 in de gemeente Nieuw-Vos- meer geboren is uit aldaar woonachtige ouders. 4o. dat hij, volgens verklaring van den burgemeester van Goes, het laatste aan zijne verkiezing voorafgaande jaar binnen die ge meente woonachtig is geweest. 5o. dat hij, volgens de verklaring, door hem zelf overgelegd, geene openbare betrekkingen bekleedt. Waarom uwe commissie concludeert, dat de heer Bastiaan Quist zal worden toegelaten als lid van den raad der gemeente Goes. Goes, 13 September 1871. De commissie voornoemd, G. H. KAKEBEEKE A. NORTIER Pz. B. MEIJLINK. De conclusie van het rapport wordt zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VI. Alsnu leest de Voorzitter een voorstel van burg. en vveth. om te verklaren, dat de school op de Vlasmarkt zal zijn eene school der tweede klasse en dat die aan het einde der Kreukel- markt worde eene school der derde klasse. Dit voorstel wordt zonder beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VII. De Voorzitter zegtdat thans aan de orde zou zijn het adres van den heer G. J. Witte om overplaatsing van de school aan de ICreukelmarkt naar die op de Vlasmarktdoch dat het burg. en weth. voorgekomen isdat dit adres doelloos is. De heer Witte is van zelf onderwijzer aan de school der tweede klasse, en daar nu de raad heeft verklaard dat de school op de Vlas-

Goessche Courant | 1871 | | pagina 9