VERGADERING VAN DEN 13 SEPTEMBER 1871. 1457 15 Augustus jl. no. IV, en in overleg met de plaatselijke school commissie en de hoofdonderwijzeres, aan de bewaarschool voor minvermogenden hebben benoemd tot naaisters mej. Anna Kisseeuw en Cornelia Jacoba Mol elk op eene jaarwedde van 50 gulden; tot kweekelinge mej. Johanna Gerardiua Eisseeuw op eene jaarwedde van vijf en twintig gulden terwijl de overige betrekkingen van hulponderwijzeres en eene kweekelinge nog niet vervuld zijn; dat het nieuwe lokaal geheel is in gebruik genomen en het loon van de dienstbode voor het schoonhouden van het locaal met 1 gulden per maand is verhoogd, zoodat dit voortaan zal bedragen zestien gulden per kwartaal of 64 'sjaars; dat de benoeming van het helpend personeel en de verhoo ging van het loon voor de dienstbode zijn ingegaan den 1 Sep tember jl. dat burg. en weth., des noodig later, een voorstel zullen doen tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1871 om die meerdere kosten te dekken. IV. Nog doet de Voorzitter mededeeling en des vereischt voorlezing der navolgende ingekomen stukken a. Berigt van den heer M. Sterk, dat hij de benoeming tot lid van het burg. armbestuur aanneemt, hetgeen den 5 September aan gemeld armbestuur is medegedeeld b. Missive van eenige leeraren aan de hoogere burgerschool, tot toezending van een afschrift van een adres aan den minister van staat en van binn. zaken, naar aanleiding van het door mr. Hanlo in de raadsvergadering van 26 Augustus besprokene, met verzoek bet adres aan den raad medetedeelen. Dit adres luidt als volgt Aan den Minister van Staat en van Binnenlandsche Zaken. Geven met verschuldigden eerbied te kennen, de ondergetee- kendeD, allen leeraren aan de hoogere burgerschool te Goes, dat het te hunner kennis is gekomen, dat de burgemeester dezer gemeente aan den koning de vernietiging heeft voorgedragen van een besluit van den gemeenteraad van Goes, waarbij in strijd met een eenige dagen te voren genomen besluit van bur gemeester en wethouders dezer gemeente, de hoogere burgerschool alhier ontoegankelijk wordt geacht voor meisjes; dat een lid van den gemeenteraad de leeraren in de zaak heeft betrokken door in de raadsvergadering van 26 Augustus 11. te

Goessche Courant | 1871 | | pagina 7