2 dat daarom vergrooting der scholen of vermeerdering van haar aantal noodzakelijk is dat tegen vergrooting in 't bijzonder van de school der 2e klasse meer dan één bezwaar bestaat en wel le. dewijl het schoollokaal door aanbouw een minder gewenschten vorm zou verkrijgen 2e. dewijl, door vermeerdering van het aantal kinderen, alware ook het voldoend onderwijzend personeel aanwezig, de taak van den hoofdonderwijzer te zwaar zoude worden en het onderwijs daaronder zou lijden 3e. dewijl de vergrooting slechts een hulpmiddel voor enkele jaren zou zijn en het te voorzien is, dat spoedig weder gebrek aan ruimte zou ontstaan. dat vermeerdering van het aantal scholen het cenige radicale mid del van verbetering van den bestaanden toestand is dat het stichten van een nieuw gebouw (school en onderwij zerswoningechter geldelijke bezwaren oplevert, daar hiervoor eene som van 20,000,vereischt wordt dat het uit dien hoofde dc voorkeur verdient een reeds be staand gebouw tot school en onderwijzerswoning interigten. Gehoord de meded'eeling van burgemeester eft wethouders, dat de familie van der Bilt genegen is, het buis, erve en perceel grond, haar in eigendom toebehoorende en gelegen op dc Vlas- markt, aan de gemeente overtedragen, voor de som vac 11,000, met aanbod, die som als hypotheek op het overtedragin goed te behouden, onder aflossing van kapitaal en tegen eene rente van 5 percent. Overwegende dat dit huis ook naar het oordeel der school-- autoriteiten geschikt is, om tot school ingerigt te worden, levens voor ondcrwijzerswoning en tuin, terwijl het achtergelegen land ten voordeele der gemeente kan verpacht worden tot tegemoet koming in de renten van het onafgelostc kapitaal. Gelet op de art. 4 en 17 der wet van 13 Augustus 1857 (St.blad no. 103) en 137 der wet van 29 Junij 1851 (Stbl. no. 85.) Heeft besloten a. Het aantal scholen voor lager onderwijs in de gemeente met één te vermeerderen. b. Het huis, plaatselijk geteekend wijk A 202, kadastraal be kend in sectie D no. 864, 865 en 866, thans in eigendom bij de familie van der Bilt, aantekoopen voor de som van 11,000, welke som als hypotheek op het overtedragen goed zal gevestigd blijven cn tegen eene rente van 5 percent 's jaars, met aflossing,

Goessche Courant | 1871 | | pagina 6