5 Het resultaat van dit onderzoek is geweest, dat werkelijk de inrigting moeijelijkheden zou opleveren voor het gebruik dei- haven, door dat de schepen bij het uit de lijn vallen over eene lengte, als de zwemschool zou beslaan, bezwaarlijk geregeld zouden kunnen varen. Het voorstel van burg. en weth. is daarom het verzoek te wijzen van de hand. De heer dr. Callenfels herinnertmeermalen het nut eener zweminrigting betoogd te hebben, en nog het hooge belang van zoodanige inrigting te erkennen. Hij beaamt echter ten volle de zwarighedendoor burg. en weth. in het midden gebragt en verklaart daarom vóór het voorstel van burg. en weth. te zullen stemmen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. IX. "Wordt gelezen eene missive van het bestuur van het gast huis bevattende het voorstel tot vinding der verhoogde jaar wedden van den ziekenvaderziekenmoeder en poortier en der jaarwedde van de aan te stellen adsistent-ziekenmoeder, waartoe bij besluit van 23 Februarij jl. no. 6 vergunning is verleend. De Voorzitter leest een ontwerp-besluitdat zonder hoofde lijke stemming wordt aangenomenen waardooronder goed keuring van heeren gedeputeerde staten -wordt goedgevonden a. het subsidie uit de gemeentekas aan het gasthuis over 1871 te verhoogen met 80,en dus te brengen van f 2442,88 op 2522,88. b. de begrooting van het gasthuis te wijzigen, door dat ver hoogd subsidie in ontvang te brengen en de post van uitgaaf: jaarwedden van het dienstdoend personeel met gelijk bedrag te verhoogen. c. magtiging te verleenen tot afschrijving van 80,van den post voor onvoorziene uitgaven en overschrijving dier som op den postsubsidie aan het gasthuis op de begrooting der gemeente voor 1871. X. De Voorzitter deelt mededat de raad van Zierikzee zich tot de Prov. Staten heeft gewend, meteen adres, om te bevorderen, dat een aanlegsteiger voor stoombooten aan het Catsche veer worde daargestelden dat burg. en weth. een adres hebben ont worpen tot adhaesie aan dat van Zierikzee. Hij verzoekt den secretaris de beide stukken te willen voorlezen. Na de lezing herneemt de VoorzitterWij hebben onze ziens wijze in het adres neergelegd, en wenschen nu in de eerste plaats te vernemen of de raad genegen is het adres van den raad der

Goessche Courant | 1871 | | pagina 9