7 verbonden, de benoeming niet te kunnen aannemen. Er heeft nu eene nieuwe keuze plaats, waarvan de uitslag is, dat de heeren jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort 4, J. A. A. Eransen van de Putte 3 en B. Meijlink 2 stemmen bekwamen, terwijl 1 briefje in blanco is ingeleverd. Niemand de volstrekte meerderheid erlangd hebbende, heeft eene tweede vrije stemming plaats, die deuzelfden uitslag heeft. Alsnu geschiedt herstemming tusschen de beide heeren, die de meeste stemmen verkregen, waaraan die beiden geen deel nemen, en waarbij elk hunner 4 stemmen op zich vereenigt. Bij eene vierde stemming wordt de heer jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort gekozen met B stemmen, tegen 3 op den heer J. A. A. Eransen van de Putte. De Voorzitter noodigt den benoemde uit zich te verklaren omtrent de aanneming. De heer jhr. mr. lompe van Meerdervoort betuigt, dat de be noeming voor hem zoo onverwacht is, dat hij niet dadelijk eene beslissing kan nemen. Omstandigheden, aan de leden allen be kend, zouden bezwaren kunnen opwerpen voor de behoorlijke waarneming der betrekking. Hij verzoekt dus eenigen tijd beraad. De Voorzitter doet opmerken, dat de leden van het arm bestuur met den laatsten dezer maand aftreden, en verzoekt daarom den heer Pompe binnen den kortst mogelijken tijd zich te willen verklaren. Voor de benoeming van een lid, in plaats van den lieer P. van Dalen, worden uitgebragt op de heeren Z. D. van der Bilt la Motthe 6 en P. van Dalen 4 stemmen. In plaats van den heer J. Kooman, Az.op de heeren I. J. Paardekooper 6 en J. Kooman, Az. 4 stemmen. In plaats van den heer S. de Jonge Mulock Houwer: op de heeren M. A. Stieger 6 en S. de Jonge Mulock Houwer 4 stemmen. In plaats van den heer G. van der Hoekop den heer dr. J. L. Goemans 6 en G. van der Hoek 4 stemmen. Voor de benoeming van een lid, in plaats van dr. N. J. E. Verschoor, worden uitgebragt op de heeren J. P. Kakebeeke 5, dr. N. J. E. Verschoor 4 stemmen cn II. S. Krol van der Hoek 1 stem. Niemand de volstrekte meerderheid verkregen hebbende, heeft eene tweede vrije stemming plaats, die den zelfden uitslag heeft. Eene herstemming tusschen de beide heeren die de meeste stemmen hebben erlangd wordt vernietigd, omdat de heer G. II. Kakebeeke (broeder van een der beide heeren) daaraan heeft deelgenomen. Bij eindstemming wordt de heer J. P. Kakebeeke benoemd met 6 stemmen, tegen 3 op den heer Verschoor. Voor de benoeming van een lid in plaats van den heer M. J. de Jongh worden uitgebragt op de heeren M. J. de Jongh en W. de Liefde, elk 4 stemmen en de heeren Teuuis van Heel en Jan Jansen elk 1 stem. De tweede (vrije) stem men heeft denzelfden uitslag. Bij herstemn ing tusschen de

Goessche Courant | 1871 | | pagina 9