OPENBARE VERGADERING VAN DEN fif E3 M BEKTE -rif AAB te li- op DONDERDAG den 23 MAART 1871. des avonds ten 8 ure. Voorzitter Mr. M. P. Blaaubeen, Tegenwoordig alle (10) leden en de secretaris. I. De notulen der vergadering van 10 Maart jl. worden ge lezen en goedgekeurd. II. De Voorzitter zegt ongeveer bet navolgende: Ik heb ge- passeerden Zaturdag ontijdig doen opzeggen de vergadering die tegen des namiddags van dien dag was belegden indien ik daardoor leden beb teleurgesteld, dan vraag ik verschooning. Het stuitte mij tegen het gemoed, eene vergadering te houden, zoo korte uren na het onverwacht overlijden van ons medelid, dhr. C. C. van den Bosch, dien ik nog, in het genot van gezondheid, tot die vergadering had opgeroepen. De heer van den Bosch was een keunis mijner jeugd en in vele betrekkingen van het maatschappelijk leven ben ik met hem werkzaam geweest. Als menscli en als lid van den raad werd hij door mij hoog geacht, ondanks het ver uiteenloopende onzer beginselen en gevoelens. Zijne gevoelens eerbiedigendewas ik vaak genoodzaakt ze te bestrijdendoch als die strijd gevoerd wordt volgens eed, pligt en geweten, dan brengt hij geene verwijdering tusschen personen aanwant hij is pligtmatig, en ongetwijfeld moet er het goede voor de gemeente uit geboren worden. Ik heb ontvangen de kennisgeving van zijn overlijden, die ik zal voorlezen. Na de voorlezing vervolgt de VoorzitterIk stel u voorte besluiten aan de weduwe en kinderen van den over ledene, onzen dank te betuigen voor deze kennisgeving en hun van onze deelneming te verzekeren. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen: III. Wordt kennis gegeven van de navolgende ingekomenstukken a. Missive van IIH. Ged. Staten dd. 17 Maartbevattende mededeeling hunner goedkeuring van het raadsbesluit tot voldoe ning van het te kort op de rekening der leenbank over 1870 ad 93,18s uit den post voor onvoorziene uitgaven op de be grooting voor dat jaar. Voor notif. aangenomen. h. Van het comité ter bevordering eener stoomvaart van Vlis- singen op Amerika te Middelburg, een exemplaar van het wets ontwerp der heeren 'sJacob c. s. betrekkelijk deze zaak. Ter visie voor de leden. e. Van den heer schoolopziener: verslag van de oefenschool en d. Van het bestuurder coöperatieve vereeniginghaar verslag, beiden over 1870. Ter visie voor de leden, en opname bij het verslag 'der gemeente. e. Van de commissie van toezigt op de scholen voor middel baar onderwijs berigt der herbenoeming van de heeren mr. P. van der Meer Mohr en jhr. J. L II. Pompe van Meerdervoort

Goessche Courant | 1871 | | pagina 7