6 e. Van het middelbaar onderwijs, beiden over 1870, die voor de leden ter visie gelegd en bij het jaarverslag der gemeente gedrukt zullen worden. Geschenk van ZEd.A. (Voorzitter) zelve, van een insigne van de leden der vroegere boogschutterij Van Ongering ten vrij, dat met dankzegging aangenomen en in de verzameling van oudheidkunde gedeponeerd wordt. g. Eenige Staatsbladen, die bij de verzameling gevoegd worden. VI. Alsnu is aan de orde de generale staat en verantwoording van de administratie der bank van leening over 1870, die door de finantiëele commissie is onderzocht, en overeenkomstig wier advies deze wordt goedgekeurd in ontvang op 13,836.365 in uitgaaf op. - 1,429.55 alzoo met een saldo van 12,406.81s vertegenwoordigd door eene waarde van panden ad. 8,565.25 reservekas - 480. kontanten - 3,361.56s te zamen. 12,406 815 terwijl burg. en weth. worden gemagtigd, om aangezien de leenbank werkt met een kapitaal ad 12,500.het ontbrekende daaraan 93.18s) uit de kas der gemeente in die der bank overtestorten, te voldoen, onder goedkeuring van heeren Gedeputeerde Staten, uit den post van onvoorziene uitgaven op de begrooting voor 1870. VII. Vervolgens wordt, overeenkomstig het voorstel van burg. en weth., de rekening van het fonds van kaserncring over 1870 goedgekeurd in ontvang op 317.44 in uitgaaf op- 276.78 en dus met een saldo van 40.66 terwijl de commissie wordt gemagtigd tot aankoop eener inschrij ving ad 100.op het grootboek der 4 N. W. S., zoodra de daarvoor benoodigde gelden voorhanden zijn. VIII. Daarna is aan de orde de voordragt voor de benoeming eener hulponderwijzeres aan de openbare school der le klasse, in plaats van de eervol ontslagene, mejufvrouw A. B. L. Timans, waarbij de Voorzitter mededeelt, dat twee sollicitanten zich hebben aangemeld, te weten mejufvrouwen A. M Hartman, kweekelinge, met de acte van bulponderwijzeres, aan gemelde school, en I. M. S. de Vries, te Zierikzee, en dat, in overleg met den schoolopziener en den hoofdonderwijzer, de eerste alleen op de voordragt is geplaatst, als hebbende de tweede niet de acte van bevoegdheid. Hij stelt voor dadelijk tot de benoeming overtegaau, waartoe wordt besloten, en noodigt de heeren Meijlink en mr. Hanlo uit, als stemopnemers te fungeren. Bij de opening der briefjes, blijkt dat alle stemmen zijn uit— gebragt op mej. A. M. Hartman, die alzoo is benoemd. IX. Vervolgens wordt van 21 aanslagen op het kohier, van den hoofdelijken omslag voor 1870 remissie verleend, tot een

Goessche Courant | 1871 | | pagina 10