46 De heer van den Bosch vraagt of er ook gaz in de keuken is? De Voorzitter antwoord ontkennend. De heer van den Boscli zegt, dat hij dan nog te meer zijne verbazing over het vele gazverbruik moet te kennen geven. De Voorzitter zegt: Is er misbruik, dan moet het worden tegengegaan maar wie zal er nu genoegen in vinden het gaz te misbruiken. De heer Verhagen deelt mede in de verwondering over het hooge cijfer, doch wil na het aangevoerde niet verder gaan dan tot deze eene vraagheeft de directeur ook een gazkagchel De Voorzitter zegt, dat alleen in een klein kamertje, waar geen stookplaats kon gemaakt worden, een gazkagcheltje geplaatst is, doch dat dit zulk eene warmte geeft als het slechts een korten tijd gebrand heeft, dat daarin het vele gazverbruik niet gelegen kan zijn. De heer Verhagen vraagt, of deze toelichting niet genoeg is, om het gerucht tegen te spreken, dat ook hem ter oore is ge komen, als zou de directeur in zijne keuken een gazkagchel hebben, waarop de spijzen voor zijne huishouding worden bereid? Hij voor zich, zal althans, dat gerucht zoo sterk mogelijk, tegen spreken. De Voorzitter stelt voor den post met 40.te verminderen waarna lett. c schoolbehoeften3860. en d verdere kosten ten dienste van het onderwijs 445.60, alsmede het geheele artikel ad 5323.60 worden goedgekeurd. Bij afd. 2 art. 1, Subsidie aan het gasthuis 1325.56 en art. 2 de revenuen der voormalige gildenfondsen aan dat gesticht617. wordt overeenkomstig de artt. 59, 6en 61 der armwet het besluit genomen tot het verleenen dier subsidien en de artikelen goedgekeurd, even als art. 3, verpleegkosten van vijf krankz. ƒ900. art. 4. Idem van bedelaarsMemorie. art. 5. Begrafeniskosten van armen100. art. 6. Kosten van de gemeente-apotheek 630. afd. 3 art. 1. Pensioenen aan ontslagen ambtenaren. - 500.— afd. 4 art, 1. Nadeelig slot der rekening over 1867. - 1506.99! art. 2. Assurantiepenningen- 325. Bij art. 3. Kosten der straatverlichting - 3075. deelt de heer van den Bosch mede, dat menigmaal de lantaarns aan den stationsweg des morgens nog branden, waarop de Voor zitter zegt, dat de gazfabriek alleen betaald krijgt voor het opgegeven getal uren. Art. 4. Kleeding en wapening der politieagenten 400. art. 5. Verschotten voor het rijk- 20.

Goessche Courant | 1869 | | pagina 6