55 ting blijveonder voorwaarde, dat bij het verkrijgen der/ 150b meerdere subsidie slechts 27000,worde omgeslagen. Tot verhooging van de onvoorziene uitgaven kunnen dan de overige 500,dienen plus de opbrengst van den verkoop der voor malige telegraaf-gebouwtjes. Iedereen kent het bezwaar dat er in gelegen is om den hoofdelijken omslag te verhoogen als dit kan voorkomen worden moet het geschieden. De Voorzitter zegt: ik heb bezwaar om de begrooting conditi oneel vasttestellen maar stel voor het cijfer voor den hoofdelij ken omslag te behouden, terwijl ik den raad de verzekering geef, dat vóór het kohier wordt opgemaakteen besluit deswegens zal worden uitgelokt. Dan kan de raad beslissen het bedrag te ver minderen zij het al niet met 1000,dan met zooveelals ditzonder bezwaar voor de dienst kan plaats hebben. De heer mr. de Laat de Kanter kan zich daarmede vereenigen en trekt zijn voorstel in. Het art. wordt goedgekeurd zoo ook Afd. 3 Belastingen op voorwerpen van verbruik Afd. 4 Belasting op de honden Afd. 5, art. 1, Weg-, straat-, havengelden enz. Art, 2 Wik-weeg-meet- en keurloonen Art. 3Gelden voor banken en staanplaatsen Art. 4Begrafenis-regten Art. 5 Schoolgelden Art. 6 Leges HOOFDSTUK IV. Nihil. 549,84 2815,52 32,- 362,80 558,— 4836,67 51,65 Bij art. 1, opbrengst van haardasch en mestspecien 1330, zegt de heer Verhagenop het gevaar af, dat ik door mijn geacht mede-lid der commissie voor de finantien, de heer mr. de Knokke van der Meulenzal geinterrompeerd worden dat ik het woord voer, of ik de voorzitter ben, wil ik mededeelen, dat in de ver gadering dier commissie is goedgevonden, aan den raad het voor stel te doen, eene commissie te benoemen tot onderzoek en het uitbrengen van rapport met gemotiveerd voorstel omtrent de produetiefmaking van den modder uit de vest. De Voorzitter zegt, dat daartoe ten alle tijde gelegenheid be staat en dat de zaak in eene volgende vergadering zal worden aan de orde gesteld. Het artikel wordt goedgekeurd; even zoo art. 2 Opbrengt van boeten55,10 Art. 3 Verkoop van onbruikbaar geworden roe rende goederen- 43,39' Art. 4 Afkoop van persoonlijke diensten - 150?-

Goessche Courant | 1869 | | pagina 13