Bijblad van de Goessche Courant, van D1NGSDAG 2 NOVEMBER 1869, No. 87. OPENBARE VERGADERING van den GEMEENTE-RAAD TE GOES. op Veijdag den 22 October 1869, des avonds ten zes ure. Vervolg.) De Voorzitter herhaalt, dat burg. en weth. zich zeker aan een besluit van den raad zullen onderwerpen, en ook in de rekening zullen doen uitkomen, dat dit geschied is. Maar men kan toch niet verwachten, dat het dag. bestuur de rekeningen der leveran ciers en werklieden, waarop meerdere verschillende onderdeelen van een letter of artikel onder- en dooreen zijn gebragt, zullen uitzoeken en splitsen Een ander voorbeeld wil hij nog aanhalen. In litt. e van art. 1 staat in dë Mem. van toel., dat burg. en weth. vermeenen, dat voor de wegen noodig zullen zijn 100 M3 grind en 75 M3 zand. Als nu 'bleek, dat men minder grind, maar meer zand noodig had, zouden burg. en weth. dan niet mogen afwijken van het thans vermeldde, indien zij zich maar binnen het bedrag van den post bewegen? De heer Verhagen zegt dat hij de splitsing der rekeningen ook niet aan burg. en weth. wil opgedragen zien, maar dat dit door de ambtenaren der secretarie kan plaats hebben. De heer van den Bosch acht zoodanige splitsing een werk, dat in hoogstens een dag kan verrigt worden. De Voorzitter zegt, dit laatste niet toe te stemmen. Veel men- schen, die het werk niet doen moeten, denken ligt over het werk van anderen. Moeten zij evenwel zelf aan den arbeid, dan deinzen zij terug. Voor het onmogelijke der splitsing kan ook nog aangevoerd worden, dat de commissie openbare aanbesteding wil, maar hoe zal men nu zeggen, wat voor dit en voor dat werk afzonderlijk wordt uitgegeven, daar de aannemer in massa zijne som omslaat. Hoe moeijelijk ook, zal echter getracht wor den, aan het verlangen der commissie zooveel mogelijk te geraoet te komen.

Goessche Courant | 1869 | | pagina 5