41 in behandeling. Hij wil toch nog aanvoeren, dat als er een defect is, men niet weet, waar dit is en dan de geheele straat moet op breken, waarom hij zich tegen overdekte riolen verklaart. De Voorzitter doet opmerken, dat het hier geldt onoverdekte goten. De post wordt daarna goedgekeurd. Art. 2. Het maken van een lijkenhuis f 500. De Voorzitter zegt dat burg. en weth. voorstellen het maken van dat lijkenhuis nog een jaar uittestellen, en de voormalige telegraafgebouwtjes, wier afbraak men daarvoor wilde aanwenden', te verkoopen. Deze gebouwtjes zijn echter niet voor bewoning geschikt. Het vroegere kantoor der telegrafie, met het portaal heeft een inhoud van - 32''3 M' dus ruim 7 M3 minder, dan algemeen voor inhoud van een woning is aangenomen. Plet wachthuisje heeft 25 Ms inhoud, dus1 15 M3 te weinig. Voorts worden er gemistregenbakken, privaten en achterplaatsen. Daarbij zijn zij gelegen direct aan den grooten weg, niet ver van de straat, waarlangs een drukke passage is. Deze laatste omstan digheden geven ook vele bezwaren, om de gebouwtjes voor werk plaatsen te bestemmen. Zij zijn dus, naar het oordeel van burg. en weth. alleen voor afbraak geschikt. De heer jhr. mr. Lompe van Meer dervoort gelooft met het dagelijksch bestuur, dat de gebouwtjes moeijelijk voor woonhuizen kunnen bestemd worden, doch hij kan ook niet toestemmen, ze voor afbraak te verkoopen. Hij geeft in bedenking bij den ver koop te bepalen: „hetzij tot afbraak, hetzij tot bergplaats." De heer mr. ie Laat cle Kanter zegtIk verkeerde in de meening dat het afbreken der gebouwtjes in verband stond met het maken van een lijkenhuis. Nu dit laatste zal vervallen j wat ik betreur, geloofde ik ook dat het eerste verviel. Hoe dit zij, als de raad in het uitstel berust, moet men zich daaraan onderwerpen. Tegen den verkoop der gebouwtjes heb ik groot bezwaar. Hoe zal men verhoeden dat ze niet voor bewoning ge bezigd worden Een bergplaats mag en moet bezocht worden, hoe dikwijls en hoe lang mag dat geschieden? Wanneer eindigt het criterium van bergplaats en begint dat van woning? Bo vendien, om aan den ingang der stad een paar kleine gebouwtjes te stellen ter beschikking van particuliere eigenaren vind ik hoogst ongepast. De Voorzitter zegt, dat het bij burg. en weth. mede eene drang reden is geweest Hot het voorstel van den verkoop, dat dan de

Goessche Courant | 1869 | | pagina 17