34 zal worden beglooid en de andere 500.voor de herstelling van het rijs- of pakwerk van het Sas te vinden, door weglating van het lijkenhuis op de begrooting voor dit jaar. De heer fransen van de Putte wil niet op al het aangevoerde repliceren, maar wijst, voor de urgentie der brikbeglooijing, op de verondieping der haven. Spreker vervolgt: als ik in herin nering breng, dat de raad eerst 3000 voor zoodanige beglooijing heeft toegestaan, zal ik wel niet behoeven te zeggen, dat de zaak urgent geacht werd. Als men nu ziet dat deze som ver volgens is gereduceerd tot 2000.en eindelijk tot 1000. dan zal men mij toegeven, dat ik met warmte het denkbeeld ondersteun, om deze ƒ1000.te behouden, en de kosten te vinden, behalve door liet nalaten van het uitbaggeren der vest buiten aanneming, door het schrappen van het lijkenhuis. De heer Verhagen zegt: Ik wenschte wel, dat men ook de verhooging van 1000,voor den hoofdelijken omslag kon vinden. Is die verhooging eenmaal op den H. O. gebragt, dan komt zij er niet zoo gemakkelijk af. Er is reeds een bedrag van ƒ150.voor uitdiepen der haven op de begrooting ge bragt; daarom stel ik als amendement voor, den post der brikbeglooijing te verminderen tot op de helft. De heer mr. de Laat de Kanter brengt in het midden Yooral de beide wethouders hebben geschermd met het wapen der urgentie. Maar als men een wapen te veel gebruikt, dan verslijt het. Indien de brikbeglooijing nu zoo urgent is, dan moet men ook niet terugdeinzen voor de grootste opofferingen. Intusschen is op de begrooting, behalve ƒ150.voor het uitdiepen der haven, nog 250.gebragt voor onderhoud der havenboorden. Aangezien wij trachten moeten, ons voor dit artikel te bewegen binnen de som van 10,202.en burg. en weth. volstrekt niet gebonden zijn aan de onderdeelen, is het ook voor de handliggende, dat ik moet blijven persisteren bij mijn voorstel, om in plaats van de brikbeglooijing, de daar voor voorgedragen 1000.te bestemmen voor herstel en ver nieuwing van het rijs- of pakwerk in de Kolk van het Sas. Er is uog iets. Gesteld, dat er eens een ernstig urgent geval ontstond, zouden burg. en weth. dan niet daarin trachten te voorzien en later een voorstel aan den raad doen? Ik wil daarom het meest urgente doen ten uitvoer brengen, en handhaaf mijn vroeger gedaan voorstel. De heer KakebeeJce deelt nog mede: de bouwmeester had voorgedragen, in 1870, de -brikbeglooi-

Goessche Courant | 1869 | | pagina 10