28 de daarin opgenomen artikelen verbindend zijn voor het dag. bestuur. Hij kan zich niet vereeuigen met het gevoelen van burg. en weth., als zoudeu deze zich slechts te houden hebben aan het totaal van het artikel. In art. 1 van dit hoofdstuk b. v. zijn begrepen, doch in litt. ag gesplitst, de kosten van onderhoud van openbare gebouwen, haven- en kanaal werken, brug gen, riolen, enz., pompen, wandelplaatsen en de begraafplaats. Wanneer nu de raad, zooals er vroeger meermalen beraadslagin gen en stemmingen over hebhen plaats gehad, een zekere som voor bestrating toestaat, zouden dan burg. en weth. de bevoegd heid hebben, die som te overschrijden, als dat meerdere maar uit het artikel kon betaald worden? Hij gelooft het niet. 13e Voorzitter zegt: Gelijk B. en W. bij dezelfde opmerking omtrent de gemeente-rekening reeds gezegd hebben, is het on mogelijk om getrouw te blijven aan de splitsing van artikelen in onderdeelen. Hie splitsing en aanwijzing in de Mem. van toel. dient dan ook alleen, om te doen zien, hoe men tot het bedrag van den post gekomen is. Men moet echter daarmede niet de uitvoering van een definitief raadsbesluit verwarren. Als de raad een zekere som voor bestrating toestaat, zullen B. en W. zonder nadere magtiging dat bedrag niet te boven gaan. Maar met oude gebouwen, b. v. het manhuis kan het gebeuren, dat een onvoorzien geval dringend en dadelijk herstelling eischt. Nu moeten toch B. en W. dit kunnen laten doen, en iets anders, wat minder gebiedend noodzakelijk is, daarvoor achter wege laten. Daarvan geef ik echter den raad de verzekering, dat de hoofdrubrieken a., b., c. enz. zooveel mogelijk uit eikan der zullen gehouden worden. De heer Verhagen repliceert: ik geloof, dat de bedoeling dei- commissie niet juist begrepen en eenigzins overdreven opgeno men is., Het was niet de meening, burg. en weth. te binden aan de onderdeelen van de lett. a, b, c tot g, maar de commis sie wilde, dat uit de rekening kon gezien worden of werkelijk niet meer voor de gebouwen, voor de wegen enz. was uitgege ven, dan is toegestaan. Er is bijv. thans door de commissie voorgesteld, om in litt. e de aangevraagde kosten voor de wegen met 200,te verminderen en die. voor de straten met dat bedrag te vermeerderen. Indien de raad dit voorstel aanneemt, achten burg. en weth. zich dan gebonden aan dat besluit? i Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1869 | | pagina 20