26 worden. De eerste geef ik gaarne, de laatste, op de wijze als nu geschied is, geuit, vind ik ongepast. Wat het redacteurschap aan gaat, deze zaak vind ik zoo particulier, dat ik daarmede den raad niet langer zal bezig houden. Niemand meer het woord over de algemeene strekking der be grooting verlangende, zegt de Voorzitterde behandeling der ar tikelen aan de orde te stellen. Hij zal ieder artikel lezen en in dien daarover het woord niet verlangd wordt, het er voor houden, dat er geene bedenkingen tegen zijn, en dus goedgekeurd wordt. Hiertoe wordt besloten. Achtereenvolgende worden zonder beraadslaging en zonder hoof delijke stemming aangenomen: HOOFDSTUK I. Jaarwedde van den burgemeester1000, ld. van de wethouders- 800, ld. van den secretaris- 1000, ld. van den ontvanger- 1000, Presentiegeld van de leden van den raad Nihil. Jaarwedde van de ambtenaren ter secret. - 1950, ld. van genees- en verloskundigen - 1690, ld. van den bouwmeester- 800, ld. van den opzigter der wegen en werken - 600, ld. van den klokkenist- 200, ld. van de klokluiders- 100, Bij deze post verzoekt de heer Verhagen aanteekening in de notulen, dat hij zich ten spijt van de diligentverklaring van kerk voogden, daar straks verleend, niet met dezen post kan vereenigen. Jaarwedde van sluis- en brugwachters en havenmeesters 850, Bij den post jaarwedde van leeraars, onderwijzers enz. ad 20085,doet de Voorzitter opmerken dat dezejmet ƒ10,ver hoogd is voor vermeerdering van jaarwedde aan een der vrouwelijke kweekelingen aan de 4e klasse der openbare school der le klasse, en nu nog moet verhoogd worden met 400,voor den straks benoemden tweeden hulp-onderwijzer aan de openbare school der 2e klasse. De post wordt daarna goedgekeurd tot een be drag van even als de volgende Jaarwedde der marktmeesters Id. van waag en keurmeesters Id. van den commissaris van politie 20485,— - 220,— - 190,— - 800,—

Goessche Courant | 1869 | | pagina 18