De heer van den Bosch deelt mede, dat hem geïnformeerd is, dat de herstelling van het rijs- en pakwerk aan het sas onge veer ƒ700 zou kosten, doch dat ook de damplanken in ougun- stigen toestand verkeeren, en dat daarvoor p. m. 2500 zou noodig zijn. De heer dr. van Renterghem vraagt, of het niet goed zou zijn, om door den bouwmeester een onderzoek naar de damplanken te laten doen. De Voorzitter zegt, dat dit is geschiedwat hij gesproken heeft is het gevoelen van den bouwmeester en van den wethouder, die speciaal met het beheer van het sas is belast. De algemeene beraadslagingen over de begrooting worden alsnu geopend. De heer jhr. mr. Pompe van Meerdervoort vraagt het woord, en leest de volgende rede: M. D. V. Ofschoon het mijn voornemen is, mij in deze begrootings-dis- cussien zoo minmogelijk te mengen, meen ik echter niet te mogen nalaten, om te wijzen op een paar bedenkingen die bij mj op rezen, toen ik het hoofdstuk der gemeente-begrooting las, waar bij de belastingen en hellingen worden voorgesteld, die in 1S70 binnen Goes zullen geheven worden. Te meer prijs stel ik hierop, omdat welligt een mijner geachte medeleden, die bedenkingen door zijne meerdere ondervinding zal weten op te lossen. Het trok mijn aandacht M. d. V, dat hier wordt voorgesteld om, nu het derde jaar achtereenvolgens, den hoofdelijken omslag- te vermeerderen, ditmaal met 1000. Ik vroeg mij daarop af of het wenschelijk was, dat men tot dit middel de toevlugt nam, om in de meerdere uitgaven te voorzien, dan wel of het om eenige reden beter zou zijn, hiertoe een anderen weg in te slaan. Bij een onderzoek naar de beginselen die hierbij tot grond slag waren aangenomen, bemerkte ik hoe ten behoeve van het openbaar onderwijs, volgens deze begrooting voor 1870, niet min der dan 29800,zou worden uitgegeven, terwijl daarentegen werd voorgesteld, om niet meer dan 4835,94 door schoolgeld 1) Als aan jaarwedden voor leeraars, onderwijzers en nieuw te benoemen hulponderwijzer s 20485, Concierge H. B. - 300, Herstelling en huur der gebouwen, schoolmeubelen enz. - 5363, Interest en aflossing der leening aangegaan tot den bouw der H. B, - 8050, Hetzelfde te verhouwen openbare scholen le 2e Iclassc - 002,—'

Goessche Courant | 1869 | | pagina 8