3 daan, of zij voor een ander doel niet meerdere waarde zouden hebben. Een der leden van de commissie zeide tot staving van dat sustenu, dat hij bereid was er f 500 voortegeven. Er werd niet aan gedachtdat zij niet geschikt voor woning zouden wezen, en van daar dat de commissie de besproken zinsnede in haar rapport opnam. De Voorzitter dankt voor die inlichtingendoch doet tevens opmerken, dat de verkoop publiek zou moeten plaats hebben, en dat men, ter voorkoming van verkeerde opvattingen, vooraf dient te zeggen, waartoe ze gebezigd mogen worden. De heer van den Bosch gelooft niet, dat de regelen der ver ordening toepasselijk zijn op bestaande woningen. De Voorzitter zegt, dat de gebouwtjes in der tijd zijn ingerigt voor telegraafkantoor, niet voor bewoning. Als zij nu voor dit laatste gebezigd werden, zou dit gelijk staan met eeno nieuwe bouwing. De heer van den Bosch vraagt: „wat zou beletten, om ze voor werkplaatsen in te rigten?" De Voorzitter antwoordt, dat dit iets anders is, maar dat men de bestemming toeli vooraf moet weten. De heer Verhagen kan zich de vierkante of kubieke inhoud der gebouwtjes niet juist voor den geest brengen, maar hij ge looft, dat er een tal van woningen en kamertjes zijn, die niet zulk een inhoud hebben. De commissie kon zich niet vereenigen met het denkbeeld van afbreken, dewijl de gebouwtjes de stad niet ontsieren, en de afbraak luttel waarde heeft. De heer mr. de Laat de Kanier stelt als motie van orde voor, de bespreking van dit onderwerp uit te stellen tot bij de behan deling van hoofdstuk III afd. II art. 2 der uitgaven. De Voorzitter zegt, dat hij het onderwerp niet zou hebben aan gevoerd, als het niet in verband stond met een ander punt; de vermeerdering der uitgaven voor het sas. Na het opmaken der begrooting is ontdekt, dat het rijs en pakwerk in de saskolk dringend voorziening en vernieuwing behoeft. Voor dat werk zal in S70 de som van 1000 noodig zijn, en dit heeft bij B. en W. aanleiding gegeven, om voortestellen, de telegraafge- bouwtjes te verkoopen voor afbraak of werkplaats, het maken van een lijkenhuis een jaar uittestellen en de post voor het uitbag geren der vest van de begroeting te .schrappen,'dit laatste, uit hoofde B. en W. voornemens zijn, later een plan tot algeheele verbetering van den Wal en de Vest aan de Oostpoort in te dienen.

Goessche Courant | 1869 | | pagina 7