i III. De Voorzitter stelt uu aan de orde de benoeming van een tweeden hulp-onderwijzer aan de openbare school der 2de klasse, behoudens de goedkeuring door HH Ged. Staten van het bedrag zijner jaarwedde. Nadat daartoe is besloten, worden tot stemopnemers aangewezen de heercn Nortier en jhr. mr. Pompe van Meerdervoort. De uitslag der stemming is, dat zijn uitgebragtop Gerard Baardolf, te Colijnsplaat 6, Frans Berekenhofï, te Delden 3 stem men en Arie Spoel, te Dordrecht 1 stem zoodat eerstgemelde is benoemd waarvan kennis zal gegeven worden aan den be noemde de hoofd-onderwijzer en het schooltoezigt. IV. Alsnu komt in behandeling de begrooting der inkomsten en uitgaven van' de gemeente voor 1870. De Voorzitter leest het rapport der finantieele commisse, be vattende o. a. aanmerkingen op de navolgende posten uitbaggeren der vest buiten aanneming 300, vier nieuwe zinkputten- 300, drie urinoirs met betimmering- 00, afbreken van de voormalige telegraaf-gebouwtjes aan de 'sHeer Hendrikskinderen-barrière, voor het bouwen van een lijkenhuis op de begraafplaats- 500, welke posten worden voorgesteld te schrappen (de laatste zoo danig, dat de gebouwtjes worden verkochtwordende de waarde daarvoor gelijk gesteld met de uitgetrokken som van 500), en daarentegen op de begrooting te brengen de jaarwedde van den benoemden hulp-onderwijzer ad 400,en vermeerdering der onvoorziene uitgaven met het overschietende bedragvoorts om den post voor herstelling der straten te vermeerderen met 200 en die van onderhoud der wegen met gelijk bedrag te verminderen. De Voorzitter vraagt, welk doel de commissie heeft met den verkoop der telegraafgebouwtjes, t. w. of zij voor afbraak ofwel voor bewoning zullen bestemd worden. Op de verklaring van den heer van den Bosch dat het niet de bedoeling is ze aftebreken zegt de Voorzitterdat zij te weinig ruimte hebben, om volgens het reglement op het bonwen enz. voor bewoning te dienen. De heer Verhagen deelt mede, hoe de commissie is gekomen tot haar voorstel om de voormalige telegraafgebouwtjes Naar aanleiding van den post op de begrooling voor het ma ken van een lijkenhuis werd de luttele waarde besproken, die de telegraafgebouwtjes voor afbraak hebben zouden en de vraag ge-

Goessche Courant | 1869 | | pagina 6