S°. dat het onderzoek naar de oorzaak van het toenemend gasverbruik bij reeds bestaande toestellen, is opgedragen aan de heeren C. Walig en E. Huizinga, en tot heden nog geen rap port van die heeren is ontvangen. 60. dat wat betreft het leggen van een stoep door J. Koens Hz. en het daardoor in gebruik nemen van gemeente grond, hij eene verklaring heeft onderteekenddat hij die op de eerste aanzeg ging weg zal ruimen. 7°. dat voor de vergrooting der koopmansbeurs geene fond sen aanwezig zijn en die zaak alsnog aanhangig blijft. 80. Betrekkelijk de vraag van dr. van Benterghem, om van de openbare gezondheids commissie te mogen vernemen, haar ge voelen omtrent het al of niet schadelijke van bewaarscholen doet de voorzitter voorlezing, van het ingekomen antwoord dier commissie, waarbij wordt geconstateerd, dat de bewaarscholen in deze gemeente, bevorderlijk zijn voor de gezondheid en de ont wikkeling der kinderen en dus van zelve voordeelig voor de vor ming van een krachtig opkomend geslacht. 9o, dat de assurantie der gemeente gebouwen tegen brand, zijn verhoogd, volgens de hertaxatie bij de Bossche maatschappij. 10». dat uit het onderzoek omtrent de administratie der gil den fondsen en het genot van ontvangloon is gebleken, dat die administratie bij voortduring is opgedragen aan den heer H. C. Pilaar, bij raadsbesluit van 19 April 1823, met bijvoeging van de heeren J. Pilaar en M. Goossen, dat laatstgemelden sedert zijn overleden en die administratie daarna alleen is beheerd door dhr. H. C. Pilaar, die dan ook het ontvangloon genoten heeft, zooals dit nog jaarlijks door hem in rekening gebragt en gevalideerd is. 11°. dat de wijziging van het tarief van sas- en havengeld den 1 Maart jl. in dezen -raad is behandeldwaarop enkele aan merkingen door gedeputeerde staten zijn gemaakt, die heden met het adres der finantieele commissie zouden worden medegedeeld, doch vermits het gering getal presente ledenop voorstel des voorzitters, tot eene volgende vergadering wordt aangehouden. 12°. Betrekkelijk de inzameling van de haardasch, enz., op voor de gemeente voordeeliger wijze, adviseert burg. en weth., dat, vermits de billijke verwachting schijnt te bestaan, dat het gou vernement zich deze zaak zal aantrekken en door deskundigen een onderzoek doen instellen, het rapport dier deskundigen afte- wachten, ten einde daarvan ook voor deze gemeente zooveel mo gelijk partij te trekken; en 13°. dat het herstellen van de straat aan de boomkade, be reids is geschied. Dhr. Verhagen vraagt alleen het woordom persoonlijk zijn dank te betuigen, voor de wijze, waarop door buzg. en weth. de verschillende inlichtingen zijn verstrekt. Met de conclusie van het 12de punt kan hij zich bezwaarlijk vereenigen en stelt zich voor daarop later terug te komen. De Voorzitter zegt, nog twee zaken te moeten mededeelen en wel 1°. dat het vergroote lokaal van de school der 2de klasse, op heden door burg. en weth. is opgenomen en aan het schooltoezigt in gebruik overgegeven isen dat hij niet geaarzeld heeftden bouwmeester en den aannemer den dank te betuigen, voor de wijze waarop dit werk is ten uitvoer gebragt en noodigt de le den van den raad uit, zich van de verbetering persoonlijk te gaan overtuigenen 2°. dat bij de plaats gehad hebbende verkiezing voor 4 le den van den gemeenteraad, herkozen zijn de heeren mr. M. P. Blaaubeen en W. G. de Knokke van der Meulen en gekozen is jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort, die allen hunne benoe ming hebben aangenomen, terwijl eene herstemming op a. s. Maan dag moet plaats hebben, tussclien dhrn. dr. C. A. van Benter ghem en mr. J. G. de Witt Hamer. Op de vcaag des Voorzitters of een der leden nog iets in het midden heeft te brengen, zegt dhr. dr. van Renterghem, dat hij met bevreemding in de Goessche Courant melding heeft gemaakt gezien, van eene zaakdie in besloten raadsvergadering is be handeld en waartoe het stilzwijgen aan de leden was opgelegd en verlangt dat er onderzoek worde gedaan, door wien die ge heime zaak is gepubliceerd. De Voorzitter zegt, dat het stilzwijgen niet is opgelegd, maar het aan de kieschheid der leden is overgelaten, gelijk ook uit de notulen wordt bevestigd, waarop dr. van Renterghem zijn ver langen tot onderzoek intrekt. Daarna is de vergadering gesloten. GOES, drukkerij van E, Kleeuwens Zoon. Uitgevers der Goessche Courant.

Goessche Courant | 1869 | | pagina 6