186!!). T. 49. DINGSIMG 29 JUNIJ. Berigt. Schutterij. 56ste 'Jaargang van liet Gremeente-bestunr. MIDDELBAAR ONDERWIJS. -^ss="' GOESSCHE CU I H I M De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag en Donderdag avond, uitgezonderd op feestdagen- Prfjt per kwartaal 1,95. fr. p. p. ƒ1,90. Gewone adverteutlEii worden a 15 et. de regel gepla a tit Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 1-8 regels a ƒ1,30, behalve het zegelregt. De inzending van advertentiën lean gettehleden lol vóór drie uren des namiddags op den dag der uitgave Als bijvoegsel tot dit n®. behoort het laatste gedeelte van het raadsverslag van S3 dezer, dat uithoofde van de uit gebreidheid, morgen tijdig wordt uit gegeven. Met 1 Julij zal de Goessche Courant in grooter formaat uitgegeven worden, welke uitbreiding en daardoor vermeerderde werkzaamheden eene wijziging in de redactie noodzakelijk hebben gemaakt., die,naar wij vertrouwen, in 't belang der lezers zal strekken. De uitgave blijft bepaald op Maandag en Donderdag avond, waarin ook in 't kort zullen opgenomen worden die berigten, welke ons vóór de uitgave geseind worden, betreffende de Kamerzittingen enz. van dien dag. Voorts zal men daarin vinden de Effecten coursen, Graanprijzen van de Londensche, Am- sterdamsche en Rotterdamsche beurzen van denzelfden dag. Tusschentijds geven wij bulletins en, voor tijdingen van meer uitgebreiden aard, afzon derlijke nummers, even als van de verslagen van den gemeenteraad, indien de ruimte in de courant ontbreekt. Bij die (naar wij meenen) veelbelovende toe zegging, blijven de conditiën van uitgave de zelfde Per kwartaal 1,75 en fr. p. p. ƒ1,90; af zonderlijke nummers 5, met bijblad 10 cent. Gewone ad verten tiën a 15 cent per regel. Geboorte-, huwelijks- en doodberigten van 16 regels 1, Dienstaanbiedingen, niet meer dan vier regels bedragende en contant betaald, 40 ct. (Door de verbreeding der kolommen worden de advertentiën per regel goedkooper). De advertentiën, na drie uren, op den dag der uitgave aangeboden, blijven wachten tot het eerstvolgend nommer, terwijl de stukken, die men verlangt als ingezonden te worden opgenomen, een dag te voren aan het bureau moeten bezorgd zijn. de uitgevers. BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van GOES, aken bekenddat de Commissie van toezigt op de Scholen voor Middelbaar Onderwijs in deze gemeente op Woensdag den 24 Julij 2869, des middags te 12 ure, in haar lokaal bij de school eene zitting zal houden tot het inschrijven van jongelieden, die voor het leerjaar 1869 ISïè als leerlingen op de Hoogere Eiur- gers 'kool of BSurgcr-avondschool wen- schen te worden toegelaten, waarbij van de leerlingen, die buiten de gemeente geboren en gevaccineerd zijn, de overlegging eener ge boorte-akte en bewijs van ondergane inenting of natuurlijke kinderziekte zal worden gevorderd; dat voor al de ingeschrevenen een examen van toelating zal worden gehouden op Woensdag den 28 Julij 1869, des voormiddags te 9 ure, mede in het schoolgebouw, en dat de lessen op de beide inrigtingen zullen aan - vangen op Maandag den 13 September 1869. Goes, den 19 Junij 1869. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HARTMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter openbare kennis, dat de com missie tot onderzoek der redenen van vrijstelling en uitsluiting van de schutterlijke dienst voor dit jaar, ingevolge art. 15 der wet op de schutterij, van den llden April 1827 zamengesteld, hare zitting zal hou den ten raadhuize dezer gemeente op Donderdag 1 Julij 1869, des voormiddags ttn 11 ure. Wordende degenen, welke vermeenen redenen tot vrijstelling of uitsluiting aan die commissie te kunnen voordragen, herinnerd aan de navolgende bepalingen van Z. M. besluit van den 28 Junij 1828 (Staatsblad no. 42) Art. 10. Aan personen, die voorgeven met ziekten of gebreken behebt te zijn, zal geene vrijstelling wor den verleend op vertoon van attesten, maar zullen de zoodanigen worden onderzocht door de genees- en heelkundigen bij de commissie. Hijdie buiten staat is voor die commissie te verschijnen, zal in zijne woning worden onderzocht. Art. 11. De onvoorwaardelijke vrijstelling, op grond van ziekten er. gebreken, zal alleenlijk mogen worden verleend op grond van zoodanige, welke in het regle ment op het onderzoek der manschappen bij Onze be schikkingen van den 25 Maart 1862, staatsblad no. 34, vastgesteld, worden opgenoemd als voor de dienst vol strekt buiten staat of een volstrekt of betrekkelijk on vermogen tot de dienst daarstellende, naar welke laatste de commissie vooral met bijzondere oplettendheid on derzoek zal doenzij, die bij nummerverwisseling in dienst treden, moeten in alle opzigten gezond zijn, en vrij van alle gebreken. Art. 12. Als geestelijke bij de onderscheidene ge zindheden en als studenten in de godgeleerdheid zuüen alleen worden vrijgesteld diegenen, welke als zoodanig volgens de verordening op bet stuk der nationale militie regt op vrijstelling van dienst hebben. Ter bekoming van deze vrijstelling zullen dezelfde bewijzen moeten worden overgelegd welke voor de dienst der nationale militie worden gevorderd. Art. 13. De voorwaardelijke vrijstellingen, vermeld in art. 3 der wet sub. e, g, h, k, l, en m, zullen alleen lijk mogen worden verleend ingeval de belanghebben den de volgende bewijsstukken overleggen, als e. de hoogleeraren en lectoren aan de hooge scholen, athense en semenariea: het besluit of de acte van aanstelling, of benoeming als zoodanig; g. de uit de dienst van den staat te lande of ter zee eervol ontslagene of gepensioneerde officierenhet eervol ontslag of acte van pensioen h. de officieren, eervol uit de schutterij ontslagen wegens verandering van woonplaatshet besluit van ontslag; k. de broeder van hem, die reeds in persoon en voor zich zelve, bij de schutterij dient, behalve een schrif telijk bewijs van deze dienst door den kommandant der schutterij afgegeven, een schriftelijk bewijs van het plaatselijk bestuur, dat de dienende broeder met hem bij zijne ouders inwoont l. die aangesteld zijn voor de dienst der nacht- of brand wachten en der brandspuiten: een schriftelijk be wijs deswege van het plaatselijk bestuur m. de lijf-en huisbedienden: een certificaat van de per soon, bij welken zij als zoodanig dienstbaar zijn, ge certificeerd door het plaatselijk bestuur. Zij die voordurend uit de armen kassen bedeeld of in armengestichten opgevoed en onderhouden wor den, eene schriftelijke en door bet plaatselijk bestuur gecertificeerde verklaring van bestuurders der gestich ten, houdende waarin de bedeeling bestaat, en sedert wanneer en op welke tijdstippen dezelve genoten is. Art. 16. Diegenen, welke voor de commissie van on derzoek niet opkomen, zullen gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben, en voor zoovere zij dienstpligtige nummers getrokken hebben, niet vallen in de termen van art. 3 der wet sub. a, b, c, l en m, van art. 4 zullen zij bij de schutterij worden ingelijfd; blij vende het hun evenwel vrij om hunne redenen tot vrijstelling in een volgend jaar te doen gelden. Terwijl diegenen, welke vermeenen, op grond van art. 36 der wet, aanspraak te kunnen maken op overplaat sing op de reserve of finaal ontslag, mede verpligt zijn deze reclames bij voorschreven commissie, te doen gelden, met overlegging van een extract uit het stamboek der schutterij, bij welke zij gediend hebben of nog dienen. En aangezien de commissie mede bestemd is tot het on derzoek der redenen van vrijstelling of uitsluiting, die de belanghebbenden ook na hunne inlijving hebben voor te dragen, (volgens art. 19 van het koninklijk besluit, van den 22 Junij 1828, Staatsblad no. 42), zoo worden degenen welke bij de schutterij zijn ingelijfd en bij der- zelver afwezigheid hunne betrekkingen, op die bepaling gewezen en aangemaand, om indien zij aanspraak op vrijstelling hebben verkregen, met overlegging van de gevorderde bewijzen voor de commissie te verschijnen ten tijde en plaatse boven omschreven. Goes, den 23 Junij 1869. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, HARTMAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter openbare kennisdat het kohier van den H©o£«Jelijlieit ©stislag over het loopende dienstjaarvastgesteld door den gemeenteraad bij be sluiten van den 5 Mei en den 5 Junij jlen door heeren gedeputeerde staten van Zeeland goedgekeurd, blijkens hunne missive van den 17 dezer no. 1511/60 B uo. 3145, aan den gemeente-ontvanger ter invorde ring toegezonden iszijnde mitsdien ieder belasting schuldige verpligt zijnen aanslag ten kantore van voor noemden ontvanger te voldoen. Goes, den 24 Junij 1869. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, II A R T M A N. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOES, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat de EAVfKKilTKil' over het vierde kwartaal van

Goessche Courant | 1869 | | pagina 1