3 fer over twee maanden, welke bij de overige worden gevoegd, om later in behandeling te worden gebragt. Te. Twee verzoeken om grond der gemeente in erfpacht en wel 1°. van J. van Aerde en 3. van C. E. Massee, welke worden gesteld in handen van burg. en weth. ten fine van onderzoek, rapport en voorstel. I. Eene door den bouwmeester opgemaakte nota van storm schade aan de gemeentegebouwen in de maand December jl., bedragende 196,50 waaromtrent door burg. en weth. later een voorstel zal gedaan worden tot vinding dier kosten bij af- en overschrijving. m. De Voorzitter deelt nog mede, dat bij de aangifte voor toelating van kinderen op de openbare gemeente scholen, er zeven kinderen aangegeven zijn voor de openbare school der le klasse, welke niet konden geplaatst worden, en zij thans met goedkeuring der ouders tijdelijk zijn geplaatst in de openbareschool der 2e klasse. n. Dat ontworpen zijn doov de vaste commissie voor het finan- tie-wezen a een reglement op het bevaren der haven en b een besluit tot heffing van sas en havengeld met daarbij behoorende memorie van toelichting, en 2<\ door burgetn. en wethouders a. eene gewijzigde verordening regelende den aard en duur der persoonlijke diensten en b eene gewijzigde verordening rege lende de loting en jaarlijksche aanvulling der manschappen van het personeel tot bediening der brandspuiten; al welke ontwerpen bij de leden van den raad zijn of zullen worden rondgezonden, en o. eenige staatsbladen, die bij de overige worden gevoegd. De Voorzitter doet voorlezing van het rapport der commissie uit den raad, (zijnde de heeren mi. de Laat de Kanter, Verhagen en Nortier) belast geweest met het onderzoek naar den toestand van eenige gebouwen toebehoorende aan Leendert Vermeulen. Hij zegt die commissie dank voor haar breedvoerig uitgewerkt rapport en deelt mede dat burg. en wetb. zich volkomen met de conclusie dier commissie vereenigen en die conclusie over nemende aan den raad voorstellen te verklaren 1°. dat, a het huisje in de Poel wijk E no. 128, b het huis in de Wijngaardstraat wijk A no. 80 genaamd de Lancier en c een huis op de Oude Vischmarkt wijk B no. 68, allen toebehoo rende aan Leendert Vermeulen te Goes, allen in het algemeen en de daarin tot bewoning bestemde gedeelten in het bijzonder, als schadelijk voor de openbare gezondheid, ongeschikt zijn voor het bewonen, doch dat de aangeduide gebreken voor wegneming vatbaar zijn. 2°. dat uithoofde van onvoldoende ruimte ongeschikt zijn voor het bewonen a bet vertrek in het huisje in de poel ter grootte van 5,71 kub, el per hoofd b de zolder aldaar als slaapvertrek gebruikt ter grootte van

Goessche Courant | 1869 | | pagina 6