Bijblad van de Goessche Courant, GEMEENTERAAD TE GOES, van VRIJDAG 12 FEBRUARIJ 1869, No. 13. OPENBARE VERGADERING van den den 18 Januakij 1869. Afwezig dhr. C. Pilaar wegens ongesteldheid met en de heeren dr. van Renterghem, C. C. van den Bosch en O. Verhagen zonder kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Voorzitter worden als ingekomen stukken medegedeeld a. Afschrift van het proces-verhaal van beëediging van mr. M. P. Blaaubeen als herbenoemd burgemeester dezer gemeente. b. Brief van heeren gedep. staten houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot het verleenen van een subsidie aan het gast huis voor het dienstjaar 1869. c. Brief als boven, daarbij toezendende de door dat collegie vastgestelde begrooting der dienstdoende schutterij voor 1869. d. Brief als boven, houdende berigt van de aanhouding der goedkeuring van de gemeentebegrooting voor 1869, en magtiging om te beschikken over de helft van de daarbij vermelde posten van uitgaaf, alsmede tot de invordering der inkomsten welke uit de bezittingen der gemeente voortvloeijen en der goedgekeurde belastingen en regten. De Voorzitter legt hierbij over een door burg. en weth. ont worpen plan van geldleening voor de op die begrooting uitgetrok ken post ad. 4000,welk plan bij de leden van den raad inmiddels zal worden rondgezonden. e. Brief als boven houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot vinding der kosten van premien voor aan de markt aange voerd vee, uit den post voor onvoorziene uitgaven. Brief van het bestuur van het Gasthuis houdende berigt van de installatie van den heer mr. van Voorst Vader als voor zitter en mevrouw C. J. Steendijk-Eversdijk de Witt Hamer als regentes van dat gesticht. g. Brief van het burgerlijk armbestuur, houdende berigt van de installatie van de heeren J. A. A. Pranssen van de Putte als voorzitter van dat armbestuur en van mevrouw B. K. Piepers Marinissen als regentes van het Weeshuis. Ti. Het proces-verbaal der kasopneming van den gemeente ontvanger op den 31 December jl., waaruit blijkt, dat alles in orde is bevonden en in kas was 12,483,60. i. Verzoeken om kwijtschelding van den hoofdelijken omslag door mr. P. H. Saaymans Vader over 4 maanden en M. J. Schef-

Goessche Courant | 1869 | | pagina 5