4 Dhr. van den Bosch verklaart geen bezwaar te hebben tegen het toestaan van het verzoek, maar wel tegen het aanbod van den adressant, om drie maanden na de oplevering, den nieuwen weg te onderhoudenhij acht dezen termijn te kort en werjscht die te bepalen op een jaar. Dhr fransen van de Putte verklaart zich bereid dien onder houd op één jaar te bepalen. Dhr. Perhagen verzoekt den adressant zooveel mogelijk te willen zorg dragen, dat de passage voor voetgangers niet belemmerd worde, maar er een behoorlijk voetpad tijdens den duur der werk zaamheden zal zijn. Dhr. fransen van de Putte zegt, dat daarop zooveel mogelijk zal worden gelet, waarop dat verzoek met algemeene stemmen (buiten die van den verzoeker) wordt aangenomen. Op voorstel van den voorzitter wordt verklaard datna het leggen van den nieuwen weg de thans bestaandeniet meer voor de publieke dienst bestemd zal zijn. Daarna wordt het verzoek van den heer J. H. C. Kakebeeke in behandeling gebragt, strekkende om voor den grond bij hem in eigendom en op cijns in bezit, welke door de wegverlegging zal worden ingenomen, in ruil te erlangen een daardoor vrijko mend gedeelte grond tegen zijn eigendom en waaromtrent burg. en weth. voorstellen, om aan dat billijk verlangen te voldoen onder bepaling van verhooging der cijns indien hij meerder grond verkrijgt dan van hem wordt ingenomen. Welk verzoek zonder discussie mede met algemeene stemmen behalve die van de wet houders als daarbij belanghebbenden, wordt Ingewilligd terwijl ook hier wordt verklaard, dat gedeelte weg aan den adressant in ruil te geven, na het leggen van den nieuwen weg, niet meer voor de publieke dienst zal bestemd zijn. Op voorstel van het burgerlijk armbestuurwordt vastgesteld het maximum van den te verleenen onderstand in 1869. De Voorzitter stelt voorom uithoofde van het ver gevor derde uur, de overige puDten tot de volgende vergadering aan- tehouden, waarop dhr. Verhagen zijn verlangen te kennen geeft; zijn voorstel, betrekkelijk de raadsverslagen, niet weder als het laatste te behandelen punt te plaatsen op de agenda en zegt dhr. van Renterghem dat het zijn voornemen is, om ter volgende ver gadering een voorstel te doen tot wijziging der verordening op het middelbaar en lager onderwijs. Daarna is de vergadering gesloten. Drukkerij van F. Kleeuwens Zoon, uitgevers der GoesscheCourant.

Goessche Courant | 1869 | | pagina 8