2 gerij een blijk van erkentelijkheid geschonken is voor het goede door hem verrigt en met het oog daarop uit hij den wensch, dat het hem moge gegeven zijn nog lang aan het hoofd der ge meente te staan. Alsnu stelt de Voorzitter voor, overtegaan tot de benoeming van een sec etaris der gemeente. Dhr. mr. de Laat de Kanter zegt, alvorens tot de benoeming overtegaan een beleefd verzoek aan het dagelijksch bestuur te willen doen, namelijk of er niet eenige inlichtingen kunnen ge geven worden, omtrent de beweegredenen die burg. en weth. heb ben geleid tot de gedane aanbeveling en die inlichtingen in eene beslotene zitting te geven, aangezien het daarbij zal gelden de appreciatie der verschillende sollicitanten, naar deze belang rijke betrekking. De Voorzitter antwoordt, dat burg. en weth. zich alleen heb ben laten leidendoor ingekomen informatien en persoonlijke kennismaking met eenige der sollicitanten. Hij is echter bereid om dit onderwerp in besloten zitting te bepreken indien het verzoek van den vorigen spreker in deze vergadering wordt ondersteund. In algemeene trekken kan hij dit alleen er van zeggen, dat het dagehjksch bestuur met ter zijde stelling van neven-omstan digheden, als geboorte, maatschappelijke stand, fortuin en dergelijke alleen beoogd heeft diegenen aantebevelen, die door kunde en bekwaamheid in hun oog uitmunten. Dhr. mr. de laat de Kanter zegt, nu zijn voorstel afhankelijk gesteld wordt van de ondersteuning der overige raadsleden, dat hij alleen het verzoek om inlichting gedaan had, ten einde meer dere eenstemmigheid in de benoeming te erlangen doch zal daarin thans berusten. 1 De Voorzitter verklaart nogmaals zich aenegen om tot dat doel aan het verlangen van den vorigen spreker te voldoen, indien het wordt ondersteund. Waarop dat verzoek ondersteund wordt door de l.eeren Verhagen, mr. de Knokke van der Meulen, dr. C. A van Renterghem en mr. van Voorst Vader en de Voor zitter de openbare vergadering sluit en die verandert ineen be- s!oten zitting. Na heropening der openbare vergadering, wordt tot de benoe ming van eeneu secretaris overgegaan, na voorlezing van deal- phabetische lijst der sollicitanten en den staat van aanbeveling en benoemt de voorzitter de heereu Nortier en van den Bosch tot stemopnemers. Bij de opening der stembriefjes blijkt, dat de heer Hermanus Grrardus Hartman Jz., secretaris te Lochembenoemd is met 6 stemmen, zijnde stemmen uitgebragt op mr. Pieter Roetert

Goessche Courant | 1869 | | pagina 6