Bijblad van de Goessche Courant, van VRIJDAG 5 FEBRÜARIJ 1869, No. 11. GEMEENTERAAD TE GOES, OPENBARE VERGADERING van den den 14 December 1868. Tegenwoordig al de leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en met een paar wijzigingen goedgekeurd. De Voorzitter deelt als ingekomen stukken mede: a. Brief van heeren gedeputeerde staten houdende goedkeu ring van het besluit van dezen raad, tot vermindering der jaar wedde voor den te benoemen hulp-onderwijzer aan de openbare school der 1ste klasse. h. Brief van den heer J. A. A. Fransen van de Putte, houdende kennisgeving dat hij met ultimo December zijn ontslag neemt, als lid der plaatselijke schoolcommissie. Hij zegtdat deze kennisgeving ongetwijfeld met leedwezen bij deze vergadering is vernomendat de motieven door den adressant aangevoerd, echter moeten worden geëerbiedigd, waar om hij voorstelt in dat ontslag te berusten onder dank betui ging voor de vele diensten door' hem, als lid en voorzitter der plaatselijke schoolcommissie aan deze gemeente bewezen; met verzoek aan de commissie binnen 14 dagen eene aanbeveling ter zijner vervanging aan den raad "te willen inzenden. Waartoe zonder hoofdelijke 'stemming wordt besloten, c. Brief van den heer commissaris des konings, houdende ken nisgeving van de herbenoeming door Z. M. den koningvan mr. M. P. Blaaubeenals burgemeester der gem'eente. De Voorzitter verklaart zich bereid hét nieuwe tijdperk in die betrekking in te treden en zegt dat het van de welwillendheid der raadsleden zal afhangen hoe lang hij die betrekking zal blijven vervullen en beveelt zich verder aan in de medewerking en ondersteuning van dezen raad. Dhr. Verhagen zegt zich gevleid te hebben, dat een ouder lid van den raad, een enkel woord had gesproken, om namens den raad hare ingenomenheid te betuigen, met dat koninklijk besluit; hij beschouwt de tolk dezer vergadering te zijnals hij den voorzitter de noodi'ge krachten toewenschl, om deze betrekking nog langen tijd te kunnen bekleedenvooral nu zij weten wat het is, om op reeds vergevordenden leeftijd, aan het hoofd dezer gemeente te staan. Hij wijst er op dat nog in dit jaar door de geheele bur-

Goessche Courant | 1869 | | pagina 5