Bijblad van de Goessche Courant, DINGSDAG 2 FEBRÜARIJ 1869, No. 10. Vervolg van het verhandelde in den gemeenteraad op Donderdag 7 December 1868. Nadat de Voorzitter de voorgedragen verhooging voor de dienst van 1870 nog nader had toegelicht, zegt de heer Verhagen M. de V. Naauwelijks bleek het mij, door 'inzage van de begrooting, dat het dagelijks bestuur ter voorziening in de dienst van 1869 zijn toevlugt wilde nemen tot de verhooging der opcenten op de personele belasting, of het voornemen werd door mij opge vat, om dat middel van belastingheffing te doen kennen, niet alleen aan mijne medeleden, maar ook tevens aan de ingezetenen, als een der onbillijkste en onreglraardigste middelen, om in de de kosten van het gemeente huishouden te voorzien. Ik was niet weinig verwonderd zoo iets te zien voorgestelde ook door hemdie toch in der tijd getoond heeft den moed te hebben, om, alleen gedreven door een gevoel van billijkheid en regtvaardigheid, het hoofd te bieden aan de publieke opinie, door het vroegere accijnsslelsel zoo spoedig mogelijk te vervangen door den hoofdelijken omslag, Hoewel er niet aan twijfelende, dat dit voorstel is,gedaan na ernstige overwegingenzoo meen ik het er toch voor te mogen houden, dat het daarbij ontbroken heeft, aan eene vol ledige bekendheid met de uitkomsten en resultaten, waartoe deze wijze van belastingheffing voertuitkomsten en resultaten die zeer nabij komen aan de onbillijkheden, verbonden aan de ac- cijnsen, ik vlei mij dus door deze te doen kennen, burg. en weth. te bewegen, tot intrekking van hun voorstel. Vooraf echter een enkel woord over het verslag der fiuantiele commissie betrekkelijk dat onderwerpdat verslag toch heeft mij' eenigsints verrast en tevens verheugdhoewel niet in allen opzigte voldaan, om dat zij in mijn oog, slechts schoorvoetend tot de conclusie is gekomen, om de voorkeur te geven aan het verhoogen van den hoofd, omslag, in plaats van die der opc. op de personele 'belasting. Verrast, omdat door ons geacht medelid, mr. de Kanter, voorz. der finantiele commissienog niet zoo bijzonder lang geleden

Goessche Courant | 1869 | | pagina 5