24 van 1600,de volle som uittebetalentoen het bleek dat hij het radicaal voor het Engelsch miste en bij gevolg slechts aan de helft zijner verpligting voldoen kan. Desniettemin is hij tot belooning van vlijt in het volle genot van bovenstaand appointement geblevenwaarvan hem slechts de helft compe teerde. Vervolgens om in de daardoor ontstane vacaturen te voorz:en is de heer van Slijpe, eene andere specialiteit voor het Engelsch, als leeraar aangesteld. Die goede man heeft het radicaal wel gezocht maar nimmer gevonden. En nu wordt dezelfde irregu- lariteit gecontinueerd met den heer Conradi van wien men meer gunstiger verwachtingen schijnt te hebben. Maar nu vraag ik, zijn zulke irregulariteiten tegenover de contribuabelen te" verantwoorden? Ik voor mij geloof het niet. Als er door de aangestelde leeraars geen voldoende waarborg gegeven wordt van een rigtig onderwijs, worden de gelden nut teloos besteed, omdat waar zulks plaats heeft, eene dergelijke inrigting, trots al de verzekeringen van den inspecteur den heer Steijn Parvé, niet aan de bestemming beantwoorden kan. Het kan immers nooit opgaan, om aan de leeraars die in ge breke blijven, meer te betalen dan zij waard zijn, als De Voorzitter zegt zich verpligt té achten dhr. van Renterg- hem tot de orde te moeten roepen met verzoek niet verder voort te gaan met zijne redevoering. Waaraan door dien heer wordt voldaan. Daarna wordt de geheele begrooting in stemming gebragt en aangenomen met 7 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren van Renterghem en Nortier. Niemand verder het woord verlangende, is de vergadering ge sloten. - '9 ;i ,od 1 o ,,-J Drukkerij van E. Kleeüwens h Zoon, uitgevers der Goessche Courant.

Goessche Courant | 1869 | | pagina 28