19 delijke uitkomst van het loopende jaar en niet de opbrengst van een vorig jaar en stelt voor, de schoolgelden met 239,te verhoogen. Dhr. Fransen tan de Tutte alhoewel het in beginsel eens zijnde met den vorigen spreker, acht het gevaarlijk deze posten thans te vei hoogen, op grond dat men de sasgelden dan met 200, had behooren te verminderen. Dhr. dr. O. 4. van Tenterghem zou er wel voor zijn de school gelden aan de hoogere burgerschool met 20,per leerling te verhoogen, opdat zij, die er het genot van hebben momenteel iets meer betalen. Dhr. Verhagen kan zich niet voorstellen dat van de verhoo ging der schoolgelden sprake kan wezen, als zijnde die bij ver ordening geregeld, zoodat alsdan de verordening gewijzigd be hoorde te worden. De Voorzitter zegt, dat een voorstel tot verhooging der school gelden thans niet kan in behandeling worden gebragt. Dhr. Kakeleeke zou met het voorstel der finantieele commis sie medegaan, indien de post van sas- en havengeld verminderd was geworden. Dhr. mr. de Laat de Kanter vermeent dat de mindere opbrengst van die post niet zoo belangrijk wezen zal wijl voor 1869 reeds 600,minder dan voor 1868 begroot is. Dhr. O. C. tan den Boseh zegt, na het gehoorde te zullen stem men tegen het voorstel. Na nog geringe discussie wordt het voorstel met 6 tegen 3 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren mr. de Laat de Kanter, Nortier en Verhagen Art. 6. Leges 47, Hoofdstuk 4, art. 1. Haardasch en vuilnis 1300, Dhr Verhagen zegt dat bij de jongste verpachting, op uit- noodiging van het Departement van Nijverheid, zulks voor één jaar heeft plaats gehad, met het vooruitzigt op de invoering van een ander middel tot het inzamelen dier speciën dat de tijd nadert, waarop eene nieuwe verpachting zal moeten geschieden en het dus van belang is, middelen te beramen, tot het invoe ren van eene verbeterde wijze van verzameling der vocale stoffen. Hij verklaart geene woorden te kunnen vinden, voor de wijze waarop dit thans plaats heeft en hoopt dat door het dagelijksch bestuur pogingen zullen worden aangewend, daarin verbetering te brengenen zegt te zijn geïnformeerddat er plan bestaat om eene daartoe dienstige machine, in het huis van arrest alhier

Goessche Courant | 1869 | | pagina 23