buitenland. Ingezonden. burgerlijke stand middelen van vervoer. spoorweg göes-roosemaal VICE VERSA. VERTREK van AANKOMST te STATISTIEKE OPGAYEN. ellewoutsdijk. kloetinge. krabbendijke. rilland. G-emensde toe risten. marktberigten. fi Ket Belgische kouinghuis is thans ge- o O O troffen geworden door den slag, die het reeds lang dreigdede kroonprins is overleden. Prins Leopold Ferdinand Ehe l ictor Albert Maria hertog van Brahandgraaf van Henegouwen hertog van Sakseneenige zoon van koning Leopold II en van koningin Maria Henrietta Anna, aartshertogin van Oostenrijk was gebo ren 12 Junij 1859 en bereikte alzoo den ouder dom van 9 jaren, 6 maanden en 10 dagen. Bij onstentenis van mannelijke nakomelingen des regerenden konings, hij heeft nog twee dochtersprinses Louisa Maria Amelia oud 12 jaar, en prinses Stefania Clotilde Louise Her- minia Maria Charlotte, oud bijna 6 jaar is thans de graaf van Vlaanderen 's konings broeder, de troonopvolger. Philippus Eugenius Ferdinand Maria Clemens Boudewijn Leopold Georgegraaf van Vlaanderenhertog van Sak sen, geb. 24 Maart 1837, is sedert 25 April 1867 gehuwd met prinses Maria Louisa Alex andria Carolina van Hohenzollern-Sigmarin- gen, geb. 17 November 1845. De keizerin Charlotte verlaat hoogst zelden hare vertrekken en blijft dikwijls halve dagen te bed om, naar zij voorgeeft, de schilderijen te bewakendie hare kamer versieren en die willen heengaan. Somtijds laat zij twee of driemaal inspannen, vergeet het weder en blijft te huis. Zij is in den laatsten tijd zeer dik zelfs corpulent geworden. De koning en de ko ningin bezoeken dagelijksde kapel, keizerin Char- lotte nooit. Haar toestand is ongeneeslijk, of schoon zij nu en dan heldere oogenblikken heeft. Te Schönna bij Meran heeft de volgende huwelijksvoltrekking plaats gehad: Een trouw - lustigpaar, die de vereischte bewilliging tot het huwelijk van het gemeentebestuur niet kon krijgen, bedacht het volgende middel om tot zijn doel te geraken. Zaturdag, den 2 dezer verscheen Jacob Prandl, 's avonds laat met zijn aanstaande en twee getuigen onverwachts in Widdum, ston 1 plotseling voor den verbaasden pastoor, en daar verklaarden beiden, de een al sneller dan de ander, voor den pastoor en de twee getuigen, dat zij elkander tot man en vrouw namen. Daarop verdwenen zij. Een blad maakt de opmerking, dat dit huwelijk kerkelijk volkomen geldig is en dat den staat niets anders overblijft dan het te erkennen. De offieieele Tyroler Bote verhaalt dat de brui degom, ondervraagd wie hem het middel had geleerd, droogjes ten antwoord had gegeven een jezuït. De Provincial Correspondem zegt, dat de conferentie een uit het oogpunt van den vrede ontwijfelbaar gunstig resultaat heeft gehad. Eene eenparige verklaring der op de conferentie, ver tegenwoordigde mogendheden zal, ook bij de ^Grieksehe regering, ingang vinden en alzoo is een minnelijke schikking van het conflict te verwachten. Dank zij de conferentie, komt thans de hoop op een vreedzame ontwikkeling van de toestanden nog meer gegrond voor dan vroe ger. Keizer Napoleon heeft dan ook deze vrede lievende vooruitzigten onbewimpeld in zijne troonrede doen uitkomen. nu uit het raam springen, doch viel achterwaarts in de vlammen eu verloor alzoo het lever.. W. S Robinson, een nieuwsblad uitgever te Boston, werd onlangs op zijn SOsten verjaardag gepresenteerd, een prachtige klok, drie gouden horologies en 1,000 in geld. Te Cineinnatie wordt dagelijks over de 200,000 voor varkens betaald. De Chilton, Wis, Times zegt, dat onlangs in de town Woodville eene beerin en een Indiaan dood bij elkander gevonden werden. De Indiaan had de beerin zesmaal geschoten en viel haar daarop aan met zijn mes, waarop het stervende dier hem Kij de keel greep en verworgde. Te Brugge is dezer dagen de waard van een loge ment, waarin gemeenlijk rondreizende muzikanten en straatkunstenaars hunne intrek neinen, door drie Ita- ltaansche bee Idenkoop lieden vermoord gewordendie naar men meent, geene nieuwelingen in dit vak kun nen wezendaftr zij er in geslaagd zijn hun slagt offer in een door zeventien personen bewoond huis, welks zolderingen uit eenvoudige planken vloeren be stonden, om te brengen zonder dat een der logeer gasten den geringsten kreet vernomen heeft en zonder dat de minste bloedstorting heeft plaats gehad. De daders wier doel alleen beroofing van den vermoorde schijnt geweest te zijn bevinden zich in handen van de justitie. Een hunner, die bij het bedrijven van de misdaad op den uitkijk gestaan heeft, is slechts 1(J ja ren oud. Deze heeft terstond zijne schuld bekend. De oudste van het drietal (33 jaren) b ijft tot dusver vol standig ontkenen. In een stadje van Zwitserland kwamen onlangs twee jonge Italianen met een aap en lieten deze allerhande kunstjes verrigten ten einde in hun onderhoud te voorzien Daar deze vertooningen geen zeldzaamheid zijn gebeurde liet dat de jonge Saioyaards niet zoo veel verdiend hadden, dat zij hun logement konden t.etalen, waarop de kastelein hun aap in den kelder opsloot en hem niet terug wilde geven alvorens betaling te ontvangen. De slimme aap ge voelde zich niet op zijn pl ats eu om zich te wre ken, opende hij de kranen van 6 vaten wijn en sloeg al de zich daar bevindende Hesschen aati stukken De herbergier deze wijnoverst ooming ziende, werd zoo verwoed dat hij liet dier doodsloeg. De Italianen klaagden hem echter aan bij den magistraatdie den oiiinedoogenden hospes veroordeelde tot 50 fr. scha deloosstelling. Eenige kiezers te Krabbendijke hebben zich tot Gedeputeerde Staten dezer Provincie gewend, ver- mee nende dat de verkiezing op 22 Januarij gehouden, niet volgens de gemeente wet (art. 30) is geschied uithoofde nu op één stembiljet al de te benoemene 7 leden moesten gesteld worden, en zulks naar hunne opvsjtting op 3 verschillende billetten had moeten plaats liebben' Zij verrneerien dat het koninklijk besluit van den 6 eu 6 Oct. 1854 geplaatst in prov. blad n". 132 van toepassing op deze gemeente was. Krabbendijke 23 Januarij 1869. KERKELIJKE ZAKEN. Bij de Nedprduitsche hervormde gemeente te Goes is door het kiescollege tot predikant beroepen, dhr. ft. V. Hoger zeilthans predikant te Veenendaal. Bij de jongst gehouden verkiezing van notabelen bij de Hervormde gemeente alhier, zijn, door eenige leden d'.ev gemeente, gekozen, de volgende personen J. 1'. Kalcebeeke, J. Dekker, G. T. Call en fels, F. Ferdi- nandusse, I.Paardekooper, N. J. F. Verschoor, J G. Rissteuw, F. van Dalen, S. de Jonge Mulock Houwer en W. de Laat de Kanter. van 16 tot 23 Januarij 1869. Gehuwd: Geene. Geboren Den 19 Levina, d. v. Cornells Reij- nierse en Johanna Elisabeth de Witt. Overleden: Den 17, Marinus Cornelis Baa- rends, oud 41 jaar, geh. met Johanna Catrina Allaert. Katharinus, oud ruim 3 jaar, z. v. Andries de Buck en Willetniha Karelse. I L« trein j 2e trein. 1 3e trein. I 4« trein. 1 6 u. 5 m 9 u. 30 m. 1' u. 40 m. i 6 u. 55 m. Kt) ES, GOES, le trein, j 2e trein. I 3»- trein. 1 10 u 20m. 1 u 20 m. I 6 u. 15 m. 4c trein. 10 u. 5 m. bevolking der onderstaande gemeenten in Z.- en N.-Beveland, op 31 december 1S68. In de gemeente j Uit de gemeente I Bevolk, op 31 Dec. ingekomen. vertrokken. m. vr. totaal, m. vr. totaal, m. vr. totaal. 19 15 34 1 26 25 51 [425 447 872 Geboren, m. vr. totaal, 22 19 41 Overleden, i Huwelijken, in. vr. totaal 10 13' 23 3 Geboren, m. vr. totaal. 16 43 27 Overleden, m. vr. totaal. 13 14 27 Huwelijken. Uit de gemeente vertrokken, ra. vr. totaal. 38 40 78 Bevolk, op 31 Dec. m. vr. totaal. 555 570 m. 17 In de gemeente ingenomen, m. vr. totaal. 46 43 89 Huwelijkeu. In de gemeente ingekomen, m. vr. totaal. 50 30 80 "Verdeeling naar de gezindhedenNederd. Herv. 1061. Doopsgez. 1. Christel. Afges. 16. K. Catli. 12. 1135 Geboren vr. totaal. 28 45 Overleden, in. vr. totaal 8 14 22 11 Uit de gemeente vertrokken, m. vr. totaal. 47 41 88 Bevolk, op 31 Dec. m. vr. totaal. 530 560 1090 Geboren, m. vr. totaal 29 17 46 Overleden. I Huwelijken.j In de gemeente Uit de gemeente m. vr. 7 6 totaal 13 ingekomen, m. vr. totaal. 36 29 65 vertrokken, m. vr. totaal. 34 30 64 Bevolk, op 31 Dec. m. vr. totaal. 461 437 898 Verdeeling naar de gezindheden: Nederd. Herv. 806. Christel. Afge». 7. R. Cath. 85. l)e muziek is toch een rare zaakvooral bij den dans. Hoe verwoed zouden wij niet zijn indien wij onze dochter in de armen van een jongeling zagen liggen wanneer er geen dansmuziek bij was? Het is een nuchtere opmerking, en toch ligt er iets waars in. „Waarom." zoo vroeg laatst eene dame: „waarom wordt Hymen altijd met een brandenden fakkel voor gesteld?" En het antwoord luidde: „Omdat Hymen de onvolkomenheden aan het licht brengt, die Amor ons belet te aanschouwen.'' Mr. Jeremiah Mudgrtt, j van Farinington, Ind.doodde onlangs een varken, dat, söhoon aan den haak, 900 pond gewigt bad. De kop van het varken had 90 pond gewigt Een jongman te Ellsworth, Ohio, die rond een oud huis groef, beeft een ijzeren ketel opgegraven, waarin hij ongeveer 600 in zilver geld vond. Bij een brand te Londen, op Maandag morgen vroeg,, brak de brand ladder, die men had uitgeschoven om eene viottw van ée derde verdieping te redden. De ongelukkige wilde PER TELEGRAAF. Amsterdamsche Beurs. PRIJSCOURANT DEK EFFECTE] Maandag, 25 Januarij 1869. Nederl. Werk. Schuld 2'A Spanje 2 '4 Rusland, 5e serie 5 ld. 1860 4 b- Id. a 1000, 1864, 5 ld. Spoorw 5 Oostenrijk, Metall 2'4 ld. Amst. (oude) 5 ld. Nationale fi ld. Amst 1864 5 Turkije, Algcm schuld 5 N.-Amerika, 1882 6 s t> ■i - Zfl ■w a «v o Oude Metalliek- Nationale id. Div. in COUPONS. GRAANBERIGTEN. BOTTERDAM, 25 Januarij 1869. GRANENdoor besloten water zonder aanvoer en handol. Franscbe BOEKWEIT 235,—. Hongaarsche 252,—. AMSTERDAM 25 Januarij 1869. TARWE en ROGGE zonder handel. KOOLZAAD 64»/,- RAAPOLIE 81 V3 82 V4 82'/4. LIJNOLIE SO »/4 II »/a- LONDEN 25 January 1869. TARWE hooger gehouden. LIEFDADIGHEID. Diakenen bij de Hervormde gemeente te Goes, betuigen bij deze hunnen hartelijken dank aan den milden gever, voorde gift van f 12,50, in de voor middag-godsdienstoefening van gister ontvangen, waar voor bereids eene buitengewone uitdeeling van brood en turf is geschied. Zij bevelen bij de nypeude koude hunne bedeelden in de welwillendheid der meerge- goeden bescheiden aan. Goes 25 Jan. 1869. Namens diakenen, J. A. STOKMANS, voorz. v. d. BUSSCHE, sec.

Goessche Courant | 1869 | | pagina 3