4 Dhr. Verhagen zegt dat er een conflict gerezen is met de maat schappij der staatsspoorwegen, ter oorzake waarvan nog geen be paald voorstel door de maatschappij van nijverheid is ingezonden. Het voorstel der hnantiele commissie daarna in stemming ge- bragtwordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heercn Fransen van de PutteKakebeeke mr. van Yoorst Vader en de Voorzitter, waardoor die post wordt gebragt op 455, Litt. e, wegen 1850, Bij jjeze rubriek stelt de finantiele commissie de vraag of de post van 400,tot onderhoud der wegen in den Goessehen polder, wel in evenredigheid staan met de baten die dezelve af werpen. Dhr. Fransen van de Tutte merkt op dat daaronder ook begre pen is het. onderhoud der wegen in den Poelen de wettelijke verpligting op de gemeente is overgegaan om de wegen in goe den staat te brengen en te onderhouden, toen de voordeelen der verpachting van de grasëtting ten bate der gemeente gekomen is, en dat het zeer veel overleg zal kosten om met de aangevraagde som toe te komen. Dhr. Verhagen zegt dat het ook zijne verwondering getrokken heeft dat er voor de wegen buiten de gemeente meer was aan gevraagd dan voor de bestrating in de gemeentezijns oordeels is laatstgenoemde post te laag gesteld en het komt hem voor, dat de straten binnen de gemeente allereerst in goeden staat be- hooren gebragt te worden en daarna eerst kan gedacht worden aan het verbete en der wegen buiten de bebouwde kom. De Voorzitter erkent dat de som voor straatwerk uitgetrokken werkelijk te gering is, maar dat zulks het gevolg is van de zucht van het dagelijksch bestuur om zooveel mogelijk te bezuinigen. Hij zegt verder dat de zijkanten der wegen thans verpacht zijn ten voordcele der gemeentewaardoor zij verpligt is de wegen te onderhouden hetgeen vroeger door de aanleggende eigenaren geschiedde. Dhr. Verhagen heeft bezwaar tegen den onderhoud der wegen in den Goessehen polder daar hij steeds heeft hooren beweren dat de daarvoor bedongen pachtsom van 50,tot bestrijding der kosten van onderhoud voldoende is. Dhr. Fransen van de Tutte acht het mogelijk dat de wegen in den Goessehen polder eenmaal in goeden staat gebragt met 50,'sjaars in stand zullen kunnen worden gehouden, maar dat de toestand op dit oogenblik zeer slecht isterwijl er aan

Goessche Courant | 1869 | | pagina 8