2 worden heeft hij medegewerkt om den raad het voorstel te doen de voorgestelde 1000,te schrappen, te meer nog wijl er buitendien voor onderhoud der havenboorden nog 250,en voor 't verdiepen der haven ƒ150,dus zamen 400,is uitgetrokkenwelke zijns inziens voldoende zijn voor urgente gevallen. De Voorzitter merkt op dat de post ad 250,volstrekt noodig is tot het in stand houden van de bestaande verbetevin- gen en om afschuivingen te voorkomen zoodat over die post niet voor vernieuwing kan beschikt worden. Dhr. Fransen van de Tutte betwijfelt of de feitelijke toestand der haven wel genoeg bekend was bij de leden der finantiele commissie vóór zij tot hun voorstel besloten hadden. Het valt toch niet te ontkennen dat er groote degradatien hebben plaats gehaden wijst er op dat door den bouwmeester een grooteren post was voorgedragen, die later door hem tot het hoogst nood zakelijke beperkt is. Hij acht het in het belang der gemeente, dien post te behouden en vreest dat indien de brikbekleeding nagelaten wordt, men groote degradatien te dochten heeft. Dhr. mi', de Laat de Kanter zegt de havenboorden herhaalde lijk te hebben bekeken, en ontdekt te hebben dat er hier en daar verbetering noodig is maar zijne vraag is of dit nu juist in 1869 moet geschieden en of door de bekleeding der voorgestelde 500 el het gevaar geweken is. Hij heeft alles wat de laatste jaren aan de haven besteed is bijeen geteld en eene som verkregen voldoende om de geheele haven met metselwerk te bekleeden hij verklaart wijders de zienswijze van het dagelijksch bestuur niet te deelen en te persisteren bij het voorstel der finantiele commissie. Dhr. van den Bosch verklaart dat hij na de ontvangen inlich tingen vrijheid zal vinden voor het behouden van den post te stemmen. Dhr. Verhagen beweert nog dat de meeste schade aan de haven veroorzaakt wordt door het afkabbelen bij hef aflaten van het water. De Voorzitter geeft de verzekering dat het aflaten van het water alleen wordt toegestaan in dringende gevallen. Het voorstel der finantiele commissie is daarna verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Yóor stemden de heeren mr. de Laat de Kanter en mr. de Knokke van der Meulen. Litt. c, bruggen 175,— d riolen enz. 755, De finantiele oommissie heeft voorgesteld om de post ad 300 voor het uitbaggeren der vest buiten aanneming.te doen ver-

Goessche Courant | 1869 | | pagina 6