L BUITENLAND. MARKTBER I CTEN. HOLLOWAY PILLEN» dig onderzoek van de chocolade van 80 verschillende fabrieken te London en Parijs eene vervalsching van dit artikel in 89 dier fabrieken aan het licht gebragt, zeker een treurig resultaat. Daar ook in ons land onvervalschte chocolade eene zeldzaamheid is geworden, zoo verdient vooral vermeld te worden, dat alle Cacao-Preparaten van het huis Franz Stoll- werck te Keulen als geheel vrij van iedere bij voeging zijn gegarandeerd en wegens deze eigenschap door de geneesheeren veelvuldig norden aanbevolen. In de voornaamste magazijnen van ons land zijn deze Chocoladen voorhanden. BENOEMINGEN EN BESLUITEN. Herbenoemd tot burgemeester der gemeenten St. Annaland A. J. Bieren*Bath en RillandD. Wind- horst; Colijnsplaat, Kats en Cortgene, J. II. BijbauElle- meet SchalkwijkGoes, mr. M. P. BI aanbeenHengst dijk J F. van Etsbroek;Hoofdplaat, Waterlandkerkje en Yzendijke, D. IltkaarHulst, Ph. P. T. Piersssens Kruiningen en Schore, W. J. JanssenNisse en Ove- Zand, V. de Foute; Oostburg, F. L. Benteyn; Oost- kapelle, mr. J. G. SprengerOuwerkerk, J. van der Have; Overslag, -/. M. MaUélé; Stoppeldijk, Fer- eecken; Tholen, O. J de Fülder van Noorden; West dorpe, N. Kerckhaerts Wissekerke, J. H. L. Fader; Wolfaartsdijk mr. C. P. Lenshoek; Zuiddorpe A J. Onghena. Bij besluit van 7 dezer zijn de officieren bij het opgeheven half-bataillon rustende schutterij no. 1 in Zeeland, eervol ontslagen en benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse, le bataillon P. J. van Dam, tot kapitein P Ioeff, dusver kapitein bij het voor malig half bataillon no. 1; M. O. de Koster, dusver kapitein bij het voormalig half-bataillon no. 3, D. J, van der Horst Serie', dusver le luitenant bij het voormalig half-bataillon no. 1 en M. B. G. Hoger- waard-, tot le luitenant G. H. Jonker, dusver le luitenant bij het voormalig bataillon no. 3. Jhr. J. W. Paspoort, jhr. mr. J. F Schuurbeque Boe je en B. M. de Jonge van Ellerneet; tot 2e luitenant W. J. Vader, dusver 2e luitenant bij het voormalig bataillon no. 3, L. L. WoutersenJ. H. Boogaert, J. F. Hart H. A. Boogaert en H. L. Boogaert. Bij kon. besl. is het eereteeken tot belooning van eervollen langdurigen werkelijken dienst bij de schut tel ij te Goes, toegekend aan den sergeant-majoor Ade Beste. Iu de Rijnprovinciën, en voornamelijk te Essen, hebben, gelijk wij reeds meldden, on geregeldheden plaats gehad, die naar het schijnt een politiek karakter droegen. De aanleiding was, dat toen dezer dagen een tal van per sonen ten huize van den heer Baspede leider der democratische socialistische partijverga derdede vereeniging op bevel van de auto riteit werd uiteengedreven. Intusschen bleef men voor het huis groeperen, hetgeen leidde tot een hoogst betreurenswaardig conflict met de politie, die van de blanke wapens gebruik gemaakt en tal van personen gewond heeft. Des avonds werd dit conflict herhaald. Een groot aantal personen zijn gearresteerd. Men vreest, dat dergelijke ongeregeldheden ook in andere plaatsen van de Rijnprovincie zullen voorkomen. De faculteit der letteren te Aix heeft den 26sten November tot kandidaat gepromoveerd eene jonge dame van 18 jaar, mej. Alexis, dochter van een apotheker aldaar. Deze ge leerde jonge dochter gaf in het Grieksch en Latijn eene toelichting en opheldering van eenige plaatsen uit Sophokles en Yirgilius, en hield een latijnsche toespraak (van Chryseis tot Agamemnon) die een meesterstuk van wel sprekendheid word genoemd- De belgische kamer der volksvertegenwoor digers heeft in hare jongste zitting het hoofd stuk der middelen met 71 tegen 5 stemmen aangenomen. Een belangrjjk voorstel werd hier bij bediscussieerd. De heer Delcour namelijk wenschtedat te rekenen van af 1 januarij de kosten van patenten voor hen, die sterke dranken en tabak verkoopen, niet meer zouden in aanmerking komen voor den census bij de verkiezingen voor leden van gemeenteraad of provinciale raden. Na een kort debat is dit voorstel verzonden naar de sectien, alwaar het als een ontwerp van wet zal worden onderzocht. De gezondheidstoestand des Franschen kei zers is van dien aard (zoo spreekt een Fransch dagblad-schrijver), dat zij bij den eersten oog opslag doet denken aan een verlamming die moeijelijk aan natuurlijke oorzaken kan worden toegeschreven bij een man, die nog kort ge leden onder de uitmuntendste ruiters mogt gerekend worden, thans niet alleen buiten staat is een paard te bestijgen, maar zelfs zich niet dan met moeite voortsleepten neemt men nu hierbij in aanmerking, hoe aangenaam een ontijdigen dood des keizers voor onze Over- Rijnsche naburen zou wezen, dan is het geen wonder, dat bij velen de viaag oprijst, of ook het Pruisische zuur zijn invloed kan hebben uitgeoevend op den vorst, van wien leven of dood het lot van frankrijk, neen van Eu ropa afhangt. Uit Duitschland is weinig belangrijk nieuws. Von Bismarck blaakt en ontvangt te Berlijn tal van ofïïcieele visites maar heeft sedert zijne terugkomst in die stad nog geene openbare teekenen van politiek leven gegeven. Men zegt dat de schatkist, die een weinig ledig begon te worden, zal aangevuld worden met het geld der onttroonde vorsten van Hessen en Hannover't geen de verontwaardiging der Duitschers over het algemeen gaande maakt. Dit berigt is niet onwaarschijnlijk. Oemen^de toeristen. Voor eenige dagen werd door den koemelker M. te Groningen, en een koopman eene zonderlinge wed denschap aangegaan over de zwaarte van eene weide- koe, die de eerste aan den laatste wilde verkoopen. M. zoude voor de 200 Nedarl. ponden den overeengeko men prijs ontvangen, en zou de kooper voor ieder pond dat het dier zwaarder was, 3 daarboven be talen. Wanneer echter die koe niet de zwaarte van 200 pond mogt hebben, zouden ze den koopman in eigendom toebehooren zonder eenige de minste betaling. Bij weging bleek, dat het dier slechts 160 pond aan vleesch en vet woog, zoodat de kooper er zeer goed bij vaarde. De Amerikanen zijn liefhebbers van volksvoorlezingen. Er valt daar voor een redenaar heel wat te verdienen. Bekend is het dat Charles Dickens na de voordragt zijner werken in Amerika een scheepslading Amerikaansche dollars naar Enge land had kunnen zenden, zoo men hem niet in pa pier betaald had. Een ondernemer te Chicago heeft aan den heer Piershon 50,000 dollars geboden voor een aantal lezingen, gedurende den aanstaanden win ter te houden. Door een Amerikaansch slager is eene zesjarige koe geslagt, welke schoon aan dc-n haak, 720 pond gewigt had. De huid woog 81 en het plukvet 84 pond. Op het adres van een heden ontvangen pakje bij de uitgevers, stond: „per ezel." Brenger kan zeer goed lezenHet geluid, door de vrij hangende telegraafdraden voortgebragt, is vol gens Fvg niet, gelijk men algemeen meent afkomstig van den wind, maar van verandering en vooral van verl iging der temperatuur, waardoor de draden kor ter worden, tengevolge waarvan op de plaatsen, waar zij vastgehecht zijn, wrijving ontstaat. Te Frane- ker is dezer dagen een boev uit Sexbierum, die naar men zegt, zeer ongerust was, toen hij voor het eerst per spoortrein zoude reizen, plotseling dood gevallen, toen het sein werd gegeven om in den waggon te stappen. Besteding on. Op Donderdag 17 Dee. te 's Hage het opruimen der telegraaflijn van Goes naar Yersekendam, met het maken van een telegraaflijn van Goes langs den staatsspoorweg tot het Zuid-Bevelandsche kanaal en van daar naar Hansweerdin een perceel. KERKELIJKE ZAKEN. Ds. C, IF. Schoorel predikant te 'sHeerAbts- en Sinoudtskerke, heeft voor het beroep naar St. Johau- nisga en Delstrahuizen bedankt. De heer H. A. Gillot van Assendelft, heeft hel op hem uitgebraate beroep tot predikant bij de hervormde gemeente te Zjerikzee aangenomen. De heer C. de IFilde Cz., te Poortvliet, is beroe pen tot predikant bij de Nederduitsehe Hervormde gemeente te Giessen Oudkerk c. s. Tot predikant bij de Nederduitseho Hervormde ge meente te N ij kerk is beroepen de heer J. H. Gravensteyn, predikant te Serooskerke. PER TELEGRAAF. Amsterdamsche Beurs. PRIJS-COURANT DER EFFECTEN. Donderdag, 10 December 1868. Nederl. Werk. Schuld 2 72 Spanje, 2'/, Rusland, 5e serie 5 Ld. 1860 4 7, ld. a 1000, 1864, 5 ld. Spoorw. 5 Oostenrijk, Metal 1. 2'/2 ld. Amst. (oude) 5 ld. Nationale 5 ld. Amst. 1864 5 Tupkije, Algem.schuld 5 N.-Amerika, 1882 6 55'/-. 31%. 79%, 89%,. 198 23%. 59'/, 50'%» 56%. 37%. COUPONS. Oude Metalliek20,80. Nationale ld24,30. Div. in U,87\ GRAANBERIGTEN. GOES, 8 December 1868. TARWE f 9.15 b. 9.75. ROGGE f8— b. f 8.15. Winter GERST f 6.75 h f 7.-. Zomer GERST f 6.35 k f6.60. HAVER f4.— k f5.—. GROENE ERWTEN f 8.85 k 9.25. BRUINE BOONEN f 10.60 bs f 11.PAARDENBOONEN f8 50 a f8.75. MEEKRAP. Racine f27 b. f 28. Onbeboofde f 31 a 1 32 de puike, met weinig handel en zeer flaauwe stemming. BOTER f 1,40 b. f 1,60 het Ned. tl". EIJERS f 8,60 a 4,— de 100 stuks. AMSTERDAM 9 December 1868. TARWE flaauw en zonder handel. ROGGE veelal lager afgegeven. KOOLZAAD vast. LIJNZAAD onveranderd. RAAPOLIE vlieg, f 31 '/aop 6 w. f 323A. LIJNOLIE vlieg, f 29, op 6/w. f 30 »/4. LONDEN 9 December 1868. Hoewel er ter markt weing omgaat, zyn Engelsche en vreemde TARWE vast op de prijzen van Maandag gehouden. HAVER, GERST, onveranderd. «tlöoerteiitten. Tof innige droefheid van hare ouders, groot-ouders en verdere familie, overleed heden zeer zacht en kalm na een smartelijk doch geduldig lijden van slechts veertien dagen, ons oudste dochtertje WILHELMINA MARIA, in den jeugdigen leeftijd van bijna 6 jaren. Goes P. ROSS. 9 Dee. 1868. J. E. ROSSAnemaet. Hare Overtreffelijkheid Loven alles. Dit geneesmiddel is zamengesteld uit de keurigste balsemachtige planten van het plantenrijk. Verschillend van de delfstoffelyke en kwikbevattende preparaten, zyn de Holloway Pillen ten allen opzigten zachtwerkend, en kunnen gerust door de teerste vrouwen en kinderen genomen worden. De zenuwachtige personen en zij, die door langdurige pijnen de hoop en zielskracht verloren hebben, gelieven hare bijzondere aandacht te verleenen aan de talryke gevallen van herstel, die, in dergelijke omstandigheden door die pillen zijn te weeg gebragt, en zullen het zich tot pligt rekenen om ze door de gunstigste getuigenissen te doen kennen. Zij ver zekeren een langdurig, gezond en gelukkig bestaan. In al de ongesteldheden van de spijsvertering voortkomende uit de maag, den lever en de ingewanden, is de heelende kracht van die qloedzuiverende Pillen byzonder opmerkenswaardigzij plikkelen de trage werkingen, e 1 regelen die, welke ontsteld zyn. Verlies van eetlust, verlies van krachten, verlies van gezondheid. De wondervolle uitwerkingen van die heerlijke geneesmiddelen op het ligchaam8gestel, zijn zoodanigdat zij dadelijk al de tot het leven noodzakelijke werkingen regelenden eetlust herstellen, den geest krachten geven, en het ligchaam versterken door daar aan gewis de gezondheid weer te geven, frissche lncht en een weinig ligchaams oefening zyn noodzakelijk om tot dien toestand geraken. De Pillen van Holloway geven aan de teerste gestellen toon en geestkracht, in dermate, dat zulks de verwondering opwekt van hen die ze gebruiken. Om reden van hunne buitengewone deugdelijkheid hebben zy een grooter debiet dan eenig ander geneesmiddel der wereld. Potjes zalf b f 0,80, f 1,85, f 3,—f7,05, f 10,85 en f20,90 Doosjes pillen b f 0,80, f 1,85, f 3,—, f 6,75, f 18,50 en f20,50 zijn op franco aanvrage b contant te bekomen by J. P. Verlindente Ber- gen-op-Zoom, dhr. J. Straatman, hoofddepóthouder te 's Bosch, als mede te Londen, 244 Strand, (Temble Bar) en te New-York 5 Macden Lane établissementen. By iedere doos is een in alle talen gedrukte teregtwyzing om de zie ken in alle mogelijke omstandigheden, de benoodigde inlichtingen te geven

Goessche Courant | 1868 | | pagina 3